Lielajā talkā sestdien piedāvās uzreiz arī šķirot savāktos atkritumus

Šogad Lielajā talkā varēs ne tikai vākt atkritumus, bet arī tos šķirot. To organizatori centīsies veicināt, nodrošinot atkritumu maisus divās krāsās - baltā un zilā. 

Maisus bez maksas būs iespējams saņemt sestdien, 27. aprīlī, ikvienā reģistrētajā talkas norises vietā pie talkas atbildīgā vai koordinatora.

Zilajos maisos aicināti vākt visa un jebkura veida plastmasu, savukārt baltajos maisos – pārējos atkritumus. Jāņem vērā, ka pašvaldību organizētajās talkās var būt sava talkošanas kārtība.

Par Lielās talkas atkritumu maisu savākšanu un izvešanu ir atbildīga attiecīgā pašvaldība. Savus piepildītos maisus atstāt var tikai reģistrētajā talkas vietā un par to atrašanās vietu jāinformē par talku atbildīgais. 

Ja talkojot ierauga:

  • izlietotas injekcijas šļirces, pudeles ar ķīmiskiem vai nenosakāmiem šķīdumiem, akumulatorus, kā arī citus bīstamus atkritumus – tos neaiztikt, bet par šādu priekšmetu atrašanās vietu informēt talkas atbildīgo, 
  • mirušu dzīvnieku – par to ziņot attiecīgajai pašvaldībai,
  • vairāk nekā divus ievainotus vai bojā gājušus dzīvniekus, ziņot operatīvajam dienestam pa tālruni 112.

Lielās talkas norises dienā, 27. aprīlī, Latvijas Radio 2 ēterā visas dienas garumā būs īpaša, talkai un tās dalībniekiem veltīta programma, kuras laikā sazināsies ar dažādu novadu talciniekiem, Eiropā mītošajiem latviešiem un talkas organizētājiem, kā arī ziņos par jaunākajiem notikumiem un atradumiem, aktualitātēm, statistiku un kurioziem. No plkst. 11 līdz plkst. 12 skanēs īpašais veltījumu koncerts "1000 sveicieni talciniekiem". 

Jau vairākus gadus Latvijas Radio 2 ir Lielās talkas oficiālais radio, atbalstot Latvijas iedzīvotāju līdzdalību vides sakopšanā, atveseļošanā un labiekārtošanā.

Lielā talka šogad notiks jau 11. gadu pēc kārtas. 10 gadu garumā Lielās talkas kustībā iesaistījušies ap pusmiljons dalībnieku.

Pēdējos gados talkā savākto atkritumu apjoms arvien mazinās, toties talkotāji ne vien vāc drazas, bet arī stāda kokus, labo soliņus un dažādos citos veidos labiekārto apkārtējo vidi.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti