Pēcpusdiena

Futbola virslīga aicina ļaut strādāt

Pēcpusdiena

Norisināsies vērienīgs globālais digitālais streiks

Lielā Talka norisināsies 16.maijā. Aicina talkot individuāli

Lielā talka maijā notiks arī tad, ja ārkārtējā situācija turpināsies

Akcija "Lielā talka" šogad 16. maijā tiek organizēta, lielāku uzsvaru liekot uz individuālo talkošanu. Ja ārkārtējā situācija tiks pagarināta, talkas datumu vēlreiz pārcelt neplāno, intervijā Latvijas Radio norādīja biedrības "Pēdas LV" valdes priekšsēdētāja Vita Jaunzeme.

"Talka notiks arī tad, ja ārkārtas situācija tiks pagarināta, jo esam paredzējuši formātu, kas atbilst arī šī brīža stingrajiem noteikumiem," norādīja Jaunzeme.  

Janzeme aicināja talkot ne vairāk kā divatā, ievērojot distanci. Tāpat viņa norādīja, ka šogad vēlams talkot ģimenei savās mājsaimniecībās vai to tuvumā.

Lai gan šogad cilvēki tiek aicināti talkot individuāli, arī šādas nelielas talkas vēlams pieteikt interaktīvajā kartē, lai tādējādi izvairītos no ļaužu pulcēšanās. Interaktīvā karte ir pieejama Lielās talkas interneta vietnē www.talkas.lv

Vaicāta, kā individuālu talku gadījumā tiks nodrošināta savākto atkritumu aizvešana, kā tas notiek citus gadus Lielās talkas ietvaros, Jaunzeme norādīja, ka šis jautājums tiek risināts sadarbībā ar pašvaldībām: "Komunicējam ar pašvaldībām, ka tiem, kas pieteiksies talkot  individuāli, maisi tiks piešķirti un atkritumu aizvešana tiks nodrošināta. Mums ir iepirkti divu krāsu maisi – zilie, kas paredzēti šķirotajiem atkritumiem, un baltie pārējiem."

Individuālo talku pieteicēji ir aicināti sazināties ar konkrētās pašvaldības koordinatoriem un noskaidrot, kur labāk atstāt savākto atkritumu maisus. "Ja cilvēks savāks atkritumus un atstās maisu turpat, tas būs bezjēdzīgi," atzina Jaunzeme. 

KONTEKSTS

Ņemot vērā ārkārtējo situāciju, akcija “Lielā talka” tika pārcelta no šā gada 25. aprīļa uz 16. maiju, aicinot cilvēkus organizēt savas individuālās solo talkas.

Ārkārtējo situāciju Covid-19 vīrusa izplatības ierobežošanai Latvijā nolēma izsludināt 12. martā, 7. aprīlī to pagarinot vēl par mēnesi – līdz 12. maijam. Ārkārtējās situācijas laikā noteikta virkne ierobežojumu un aizliegumu, tostarp attiecībā uz pulcēšanos.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti