Dienas ziņas

Skolotāju algas Talsu novadā

Dienas ziņas

Pasaules lielākie gliemeži arī Madonā

Kompleksi risina problēmu

Līdz ar sterilizāciju Latgalē samazinās klaiņojošo kaķu skaits

Rēzeknē jau vairāk nekā gadu sterilizācijas izķer klaiņojošus kaķus, tādējādi samazinot viņu populāciju.

„Mums ir 21 suns ar kucēniem un 32 kaķi. Suņus un kaķus pārsvarā ķeram pēc telefona zvaniem (..) Kaķus tagad cenšamies sterilizēt, jo daļu apmaksā dome, daļa naudiņas tiek novirzīta no ziedojumiem,” pauž Rēzeknes dzīvnieku patversmes krātiņu uzraugs Vilhelms Trukšāns.

Šogad Rēzeknes patversmē sterilizēti 23 kuces un aptuveni 30 kaķi.

Arī Preiļu novadā šī gada sākumā tika pieņemts lēmums cīnīties ar pieaugošo klaiņojošo kaķu daudzumu.

Novada dome sadarbībā ar komunālo saimniecību šim nolūkam ir nodrošinājusi kaķu ķeršanas, sterilizācijas un atveseļošanās pasākumus. „Darbs faktiski šogad ir iesākts. Es droši zinu, ka mēs viņu turpināsim (..) sūdzības par nepatīkamām smakām un visām citām izdarībām, kas saistīts ar šiem klaiņojošiem dzīvniekiem būs mazāk,” stāsta SIA „Preiļu saimnieks” valdes priekšsēdētājs Valdis Mūrnieks.

Parasti tiek ķertas tieši kaķenes, jo, kā stāsta, vetārsts, kaķene var palikt stāvoklī divas līdz trīs reizes gadā, vienā reizē tā var dot dzīvību aptuveni sešiem kaķēniem, un jaunās kaķenes var radīt pēcnācējus jau astoņu mēnešu vecumā.

„Klaiņojošie dzīvnieki ir nedaudz nemierīgi, un viņi neiet pie cilvēka. Tāpēc viņiem ir nedaudz grūtāk ievadīt narkozes līdzekļus un savaldīt (..)

Rezultāts ir redzams, jo kaķu populācija ir samazinājusies,” saka veterinārārsts Andris Pastars.

Diemžēl pati problēmas sakne šajā gadījumā ir cilvēku bezatbildīgā rīcība. Ar dzīvniekiem strādājošie lūdz iedzīvotājus būt atbildīgākiem, rūpēties par saviem četrkājainajiem draugiem un noteikti arī ziņot, ja viņu redzes lokā nonāk kāds noklīdis dzīvnieks.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti