Lidoņu un cilpotāju izstādē neparasti dzīvnieki un padomi par mīļdzīvniekiem mājās

Dabas muzejā būs apskatāmi mīļdzīvnieki un putni izstādē „Lidoņi un cilpotāji”. Totstarp varēs redzēt gan kukaiņus un zirnekļus, milzu trušus un pundurtrušus, mājas peles un pelēkās žurkas, Sibīrijas burunduku un pat jenotu. Tāpat izstādes laikā notiks radošās darbnīcas bērniem, kā arī Latvijas Sīkdzīvnieku audzētāju biedrības speciālisti konsultēs atnākušos par to, kādas rūpes katrs dzīvnieks prasa un vai ir piemērots dzīvei mājās.

Dabas muzejā mācību gadu iesāks ar izstādi bērniem „Lidoņi un cilpotāji”, kurā uz vietas būs arī apskatāmi Sīkdzīvnieku audzētāju biedrības atvestie dzīvnieki un dažādi putni. „Tā ir mūsu tradicionālā mīļdzīvnieku izstāde, kurā mēs aizvien cenšamies uzrunāt gan lielos, gan mazos, parādot un stāstot, kā rūpēties par dzīvniekiem un uzņemties atbildību. Rīt izstāde tiks atklāta pulksten 12, tā kā visi pēc svinīgajiem 1.septembra pasākumiem var doties apmeklēt muzeju. Būs arī dažādas aktivitātes - varēs lasīt, zīmēt un veidot,” stāsta muzeja pārstāve Elīna Pekšēna.

Muzeja zālē būs atrodams jenots, mazais lidvāverkuskuss un Madagaskaras šņācējtarakāns.

Tāpat vienuviet būs iespēja apskatīt lielus un mazus dekoratīvos putnus, abiniekus un rāpuļus. Šogad izstādē būs ļoti liela dzīvnieku daudzveidība: būs kukaiņi, zirneklis un zivs, būs ķirzakas, bruņurupucis un no zīdītājiem gan peles, gan žurkas, kas patiesībā ir ļoti gudrs un labs mājas dzīvnieks. Savukārt pirmo reizi muzejā mums šogad viesosies arī jenots,” atklāj muzeja zooloģe Rūta Sukovska.

Latvijas Sīkdzīvnieku audzētāju biedrības speciālisti katru dienu pulksten divos stāstīs, kā kopt un rūpēties par garaušiem, ar ko atšķiras trusis no zaķa. Apmeklētāji arī uzzinās par trušu un grauzēju dzīvesveidu un kopšanas īpatnībām. Izstādē varēs ne tikai apbrīnot dzīvnieku daudzveidību un uzvedību, bet arī uzzināt mīļdzīvnieku labturības noteikumus. 

„Ja cilvēks ir iecerējis kaut kādu mīļu zvēriņu mājās ieviest, uz izstādi ir vērts atnākt. Jo dzīvnieku turētāji ir ļoti pieredzējuši, un šī ir labākā vieta, kur gūt padomu, kas jums ir pa spēkam.

Piemēram, cilvēki bieži izvēlas turēt bruņurupuci mājās, un tad varbūt ir vilšanās, jo viņš dzīvo savu dzīvi, nenāk klāt un netiecas pēc cilvēka klātbūtnes. Tāpat bruņurupuci bieži veikalā nopērk mazu un viņš sāk strauji augt un visi esam dzirdējuši, ka šad tad uz ielas šie dzīvnieki tiek vienkārši izmesti. Tāpēc, lai tā nenotiktu, ir jāiepazīstas ar dzīvnieka paradumiem un jāizvēlas sev piemērots mīlulis,” skaidro Sukovska.

Izstāde „Lidoņi un cilpotāji” Dabas muzejā būs apskatāma līdz 6.septembrim. Par godu Zinību dienas svētkiem izstādē 50% atlaides pirmklasniekiem ar ģimenēm, savukārt pārējās muzeja ekspozīcijas pirmklasniekiem būs bez maksas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti