Sadaļas Sadaļas

Dienas ziņas

Pieaug spriedze nemieru epicentrā Portlendā

Dienas ziņas

Turpina bojāt atstarojošos signālstabiņus

Liepājā izstrādāts plānojums dzīvnieku kapsētai

«Lepnākie dzīvnieku kapi Kurzemē»: Liepājā izstrādāts plānojums mīluļu kapsētai

Šovasar Liepājas dome nodos sabiedriskajai apspriešanai oficiālas dzīvnieku kapsētas un tās apkārtnes lokālplānojumu. Pilsētas nomalē iecerētā 2, 5 ha lielā kapsēta komentāros interneta vidē jau nodēvēta par lepnākajiem dzīvnieku kapiem Kurzemē, jo tur paredzēta gan krematorija, gan kolumbārijs jeb vieta urnu apbedīšanai. Par to nepieciešamību aptaujāto pilsētnieku domas dalās, tomēr pašas dzīvnieku kapsētas ierīkošana ir ļoti gaidīta.

Kamēr pilsētai nav savas oficiālās dzīvnieku kapsētas, daudzi liepājnieki savus mirušos mīluļus ved apglabāt legālās kapu vietās citās pašvaldībās, aprok piemājas dārzos vai nelegālā kapsētā pilsētas Dienvidu kapu tuvumā jūras kāpās. Tur cilvēki savus četrkājainos draugus sākuši apglabāt jau 90. gadu sākumā, un tagad jau dzīvnieku kapu kopiņas skaitāmas vairākos simtos. Nav iespējams legalizēt jau esošo dzīvnieku atdusas vietu pie Dienvidu kapiem, jo tā atrodas kāpu aizsargjoslā.

Liepājas pilsētas galvenais arhitekts Uģis Kaugurs norādīja, ka atbilstoši noteikumiem apbedījuma vietai jāatrodas vismaz metru no gruntsūdeņiem un vismaz metru virs tās jābūt zemei. “Praktiski tas nozīmē, ka visur ir jāuzber (zeme), kas ir dārgi,” viņš skaidroja.

Par vispiemērotāko vietu legālas dzīvnieku kapsētas izveidei tika atzīta teritorija Talsu ielā 2, blakus dzīvnieku patversmei “Lauvas sirds”, mazdārziņu rajonā, pilsētas nomalē.

Izveidotās dzīvnieku kapsētas un tās teritorijas apkārtnē varētu būt arī vieta, kur pastaigāties ar dzīvniekiem. Paredzēta arī teritorija dzīvnieku kremācijai un kolumbārijam. Par konkrētām kapsētas ierīkošanas izmaksām un finansējuma avotiem pašvaldība šobrīd komentārus nesniedz, bet jau tagad daļa liepājnieku pauž izbrīnu par viņuprāt, nelietderīgu līdzekļu izmantošanu.

Atbildot uz iedzīvotāju bažām, pilsētas galvenais arhitekts Kaugurs norādīja, ka plānojums apskata šādas darbības iespējamību vispār: “Lai kādas nebūtu vizualizācijas, tās nav uztveramas par viennozīmīgu patiesību, ka rīt no rīta tā jau tiks taisīts”.

Kaugurs norādīja, ka teritorijas plānojuma skices vēl ir izstrādes procesā. Bet jau augustā tās nodos sabiedriskajai apspriešanai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt