Dienas ziņas

Covid-19 spilgti izgaismo nodokļu sistēmas nepilnības

Dienas ziņas

Izmaiņas Višķu izglītības iestādē

Tuvojoties svētkiem, palielinās maluzvejniecība

Legāli un nereģistrēti murdi pāris metru attālumā. DAP reidā pret nekaunīgiem maluzvejniekiem

Dabas aizsardzības pārvalde (DAP) Latgales ezeros veic pastiprinātus reidus. Šoreiz izņemti vairāk nekā desmit nelegālie zvejas rīki, turklāt pieaug arī maluzvejnieku nekaunība – murdi tiek izvietoti vienās un tajās pašās vietās. Gadās, ka dažu metru attālumā cits no cita izvietoti legālie, gan arī nereģistrētie murdi, kas pieder vienam īpašniekam. Arī Valsts vides dienests pēdējo trīs mēnešu laikā visā Latvijā izņēmis vairāk nekā 560 nelikumīgus zvejas rīkus.

Jau kopš plkst.4 DAP speciālisti veic pastiprinātu reidu Rāznas ezerā. Tuvojoties Jāņiem, maluzvejnieki ir aktīvāki un arī nekaunīgāki. Reida lielākais atradums ir murdi, kas tika aplūkoti aprīļa sākumā un tā arī nav no vietas kustināti, savukārt to īpašniekam ir pretenzijas pret inspektoru darbu.

"Pēc Latgales reģionālās televīzijas sniegtā raidījuma murdu īpašnieks sniedza iesniegumu Valsts policijā par to, ka šie murdi ir nozagti. Murdam cauri ir izaugušas niedres, kā arī murdā esošās zivis un bebrs jau bija stiprā sadalīšanās stadijā," stāsta DAP Latgales reģiona administrācijas vecākais valsts vides inspektors Artūrs Semjonovs.

Kopumā reida laikā izņemti vairāk nekā desmit nelegālie zvejas rīki, kas salīdzinoši vienai reizei ir daudz. Bieži vien maluzvejnieki murdus atkal izvieto tajās pašās vietās.

"Guvums diezgan bēdīgs. Pilna laiva ar murdiem. Bija mazās līdaciņas, vienā bija mazais zutītis, kuru mēs palaidām brīvībā, lai vēl aug,"

stāsta DAP Latgales reģiona administrācijas vecākais speciālists Dainis Tučs.

Visi nelegālie murdi tiks iznīcināti. Sastaptie makšķernieki un zvejnieki cīņu ar maluzvejniecību atbalsta. Lai ievērotu likumus, viņi izmanto arī dažādas papildu ierīces un pašu darinātus mērtraukus.

Viena no jaunajām tendencēm ir tāda, ka zvejnieki netālu no oficiālajiem zvejas murdiem izvieto arī nelegālos, šajā reizē starp vieniem un otriem bijis vien piecu metru atstatums.

"Iepriekš šim pašam zvejas murdam blakus tika atrasti četri citi nereģistrēti zvejas rīki. Īpašniekam būtu vērts piedomāt par to, kā tas šajā situācijā izskatās," norāda inspektors Semjonovs.

"Šodien izbraucām, piemēram, Ļipušku malu, kur ir tā kamera, tur nevienu murdu mēs neatradām. Kameras savu darbu dara," piebilda inspektors Tučs.

Turpmāk līdz Jāņiem paredzēti pastiprināti reidi dažādos ezeros gan rītos un vakaros, gan arī vēlās nakts stundās. Zvejas kontroli veic arī Valsts vides dienests, kas martā, aprīlī un maijā pārbaudīja vairāk nekā 900 makšķerniekus un zvejniekus un, apsekojot 2211 ūdens objektus,  izņēma 561 nelikumīgu zvejas rīku.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt