Latvijas Dabas muzeja sēņu dienās iespēja aplūkot jaunatklāto trifeļu sugas sēni

Muzejs šodien atklāj tradicionālo sēņu izstādi, kura noritēs līdz pat 16.septembrim. Gadu no gada paši muzeja mikologi un brīvprātīgie dodas uz mežiem, lai piepildītu grozus ar visdažādākajām sēnēm - gan ēdamām, gan neēdamām.

Muzejs šodien atklāj tradicionālo sēņu izstādi, kura noritēs līdz pat 16.septembrim. Gadu no gada paši muzeja mikologi un brīvprātīgie dodas uz mežiem, lai piepildītu grozus ar visdažādākajām sēnēm - gan ēdamām, gan neēdamām. Arī Cilvēki iesaistās izstādes veidošanā nesot pašu salasītās sēnes. Mežos šogad esot liela daudzveidība, bet muzeja sēņošanas komanda novērojusi, ka ir mazāk beku. Sēņot muzejniekiem nāksies vēl visu nedēļu, jo ekspozīciju jāatjauno katru dienu.

Vairāki Dabas muzeja darbinieki pēdējās dienās pavada daudzas stundas Latvijas mežos, lai sarūpētu ekspozīciju tradicionālajai sēņu izstādei. Muzeja pārstāve mikoloģe Diāna Meijere stāsta, ka arī muzejniekiem ir savas iemīļotas sēņošanas vietas. Viņi dodas sēņot visos iespējamos virzienos prom no Rīgas - gan Siguldā, gan Ogrē, Baldonē, Daugmalē, kā arī Kalnciemā un citviet.

Sēņu izstāde ir viena no apmeklētākajām Dabas muzejā. Sēņotāji secina, ka šogad sagaidāma liela sēņu daudzveidība, turklāt šajā ekspozīcijā sēnes ik dienu ir jānomaina. Izstādē būšot arī aktivitātes bērniem, iespēja konsultēties ar sēņu ekspertiem un pārbaudīt savas zināšanas īpašā sēņu pazīšanas testā. Pati Diāna aizvadītajā nedēļā atradusi jaunu pazemes sēņu sugu Latvijā, kas pieder pie trifelēm un esot pat ēdama. Šo atradumu un daudzas citas sēnes apmeklētāji varēs izpētīt izstādē

Savukārt Dabas muzeja mikoloģi Initu Danielu izdevās sazvanīt sēņošanas procesā Tukuma mežos. Muzeja komanda sēnes meklēja dienas garumā un atzīst, ka katru gadu esot jauni pārsteigumi.

Sēņu parādes Dabas muzejā norit jau vairāk kā 60 gadus un arī šogad muzejs aicina apmeklētājus nest savus vērtīgākos sēņu atradumus. Sēņu izstādi atklāj šodien pulksten desmitos un tā būs apskatāma līdz svētdienai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt