Sadaļas Sadaļas

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Kultūras ziņas

Pēterdienas svinības Kurmenē

Daba neko nav atcēlusi!

Latvijas Dabas fonds izsludina dabas festivālu - alternatīvu šovasar atceltajiem izklaides pasākumiem

Latvijas Dabas fonds (LDF) šovasar aicina ar dabas vērošanu aizvietot Covid-19 krīzes dēļ atceltos vasaras izklaides pasākumus - ceļojumus, koncertus, festivālus un citus. Ar devīzi “Daba neko nav atcēlusi!” LDF un tā dabisko pļavu atjaunošanas projekts “GrassLIFE” līdz pat septembrim aicinās ikvienu iepazīt Latvijas dabu, iedziļinoties dabiskās pļavas norisēs kā īpašos pasākumos, informēja fonda pārstāve Liene Brizga-Kalniņa.

Saskaņā ar visiem valstī un pasaulē spēkā esošajiem ierobežojumiem un aicinājumiem nepulcēties šovasar iedzīvotājiem jāmeklē alternatīvas ierastajām izklaidēm un aktivitātēm. Pateicoties Latvijas dabas daudzveidībai, sev piemērotas un ne mazāk aizraujošas norises dabā varēs piemeklēt ikviens visas vasaras garumā līdz pat rudenim, norādīja Brizga-Kalniņa.

Projekta “GrassLIFE” vadītāja Inga Račinska pauda, ka šajā pavasarī veiktā LDF aptauja par dabas nozīmi cilvēku dzīvē krīzes laikā apliecina - pieaug cieņa pret dabu un vēlme tajā doties, turklāt ir radusies arī iespēja vairāk laika veltīt dabas izzināšanai.

“Daba ir mierinoša, iepriecinoša, un, ieskatoties dziļāk tās norisēs, tā var būt arī izklaidējoša, satraucoša vai uzjautrinoša. (…) Mēs aicinām koncertu, izklaides un sporta pasākumu mīļotājus neskumt par ierobežojumiem, bet šovasar doties dabā – esam pārliecināti, ka dabā iespējams rast ikvienam piemērotu alternatīvu pierastajiem pasākumiem,” norādīja Račinska.

Dabas notikumu cikls “Daba neko nav atcēlusi!”, sākot no jūnija, piedāvā izzināt Latvijas dabu četrās norisēs, kam vasaras gaitā pievienosies vēl daudzas citas. Šo pasākumu laiku un vietu katrs var ieplānot pats un doties pļavās, izmantojot LDF piedāvātās tēmas un informāciju kā iedvesmu.

Pasākumu ciklu atklās:

•             Ziedēšanas ultramaratons - piedāvās iepazīt puķu sugu daudzveidību dabiskajā pļavā un pieredzēt ziedēšanu visas vasaras garumā.

•             Kukaiņu mīlas festivāls “Nerātnais kukainītis” - šobrīd, kukaiņu pārošanās laikā, stāstīs par kukaiņu dzīvi pļavā un to nozīmi dabas daudzveidībā.

•             Izrāde “Mobilais ganāmpulks” - ievedīs pavisam tuvu mobilā ganāmpulka ikdienā, izglītojot par noganīšanas nozīmi pļavu atjaunošanā.

•             Koncerts “Pļavas putni” - aicinās ieklausīties pļavas putnu dziesmās un iepazīstinās ar to autoriem un izpildītājiem, kā arī koncertzāli - pļavu.

Vairāk par dabas norišu ciklu “Daba neko nav atcēlusi” - mājaslapā www.grasslife.lv.

Pasākumu norisei varēs sekot līdzi LDF Facebook un Instagram kontos, gūstot jaunas zināšanas un iedvesmu dabas izzināšanai. Dodoties dabā, iedzīvotāji aicināti izturēties cieņpilni pret dabu, dzīvniekiem un citiem dabas mīļotājiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt