Rīta Panorāma

Telefonintervija ar SPKC direktori Ivetu Gavari

Rīta Panorāma

Sportistu brokastis ar Līnu Mūzi

Intervija ar Maiju Ušču un Ojāru Balceru

Latvijas Dabas fonds aicina jauniešus kļūt par klimata pārmaiņu vēstnešiem

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 3 gadiem.

Latvijas Dabas fonda kampaņa “Sveicieni no klimata pārmaiņām!” uzrunās Latvijas iedzīvotājus par klimata pārmaiņu nopietnību. 42% Latvijas iedzīvotāju jau uzskata, ka tā ir viena no nozīmīgākajām pasaules problēmām; kampaņas mērķis ir sadarbībā ar jauniešiem izglītot atlikušo sabiedrības daļu, paziņojumā medijiem informēja fonds.

Projektā “Game On: Neļausim klimata pārmaiņām uzvarēt!” no 26. oktora Rīgā būs apskatāmi vairāki kampaņas “Sveicieni no klimata pārmaiņām!” objekti. Pilsētā tiks izvietoti vides objekti, kas parādīs iedzīvotājiem, kādas izmaiņas ir gaidāmas nākotnē. Ūdens līmeņa celšanās Daugavā, ilgstošs karstums pilsētas centrā, dabas stihija pie Brīvības pieminekļa – šobrīd tie liekas sakāpināti un šķietami nereāli scenāriji, taču, kā liecina ekspertu prognozes, ar šādām parādībām varēsim saskarties jau pēc pāris gadu desmitiem. 

Kampaņa arī popularizēs 13 vienkāršas darbības, kas saistās ar jauniešu ikdienas situācijām un kuras katrs var ieviest savā dzīvē, lai padarītu to klimatam draudzīgāku. 

Latvijas Dabas fonds šajā kampaņā aicina jauniešus kopīgi darboties, lai paaugstinātu sabiedrības izpratni par klimata pārmaiņām un stiprinātu klimatam draudzīgu rīcību ienākšanu mūsu ikdienā. 

Kampaņas mājaslapā jaunieši var iesūtīt savu pieteikumu, lai kļūtu par klimata vēstnešiem un izglītotu cilvēkus savā tuvākajā apkaimē – draugus, ģimeni, skolasbiedrus, novadot sarunu par klimata pārmaiņu tēmu. Jaunieši, kas būs pieteikušies, saņems apmācību un materiālus, lai šādu sarunu varētu īstenot.

“Mūsu līdzšinējā pieredzē, strādājot ar klimata jautājumiem un jauniešiem, redzam, ka tieši jaunieši ir tie, kurus klimata pārmaiņas patiesi uztrauc un kuri vēlas dzīvot tā, lai mazinātu savu ietekmi uz klimatu. Tāpēc ar šo kampaņu mēs vēlamies jauniešus stiprināt ar zināšanām par klimata pārmaiņām un lūgt viņus kļūt par tiem, kas izglīto mūs visus, jo esam pārliecināti, ka tādā veidā varam jēgpilni un pozitīvi veidot klimatam draudzīgāku dzīvi,” paziņojumā medijiem atzīmēja projekta “Game On: Neļausim klimata pārmaiņām uzvarēt!” vadītāja Maija Ušča. 

Latvijas Dabas fonda klimata eksperts Ojārs Balcers skaidroja: “Latvijā neredzam izmirstošus leduslāčus, taču klimata pārmaiņas sasniegs arī mūs. Galvenie riski, kas skars Latviju – palielināsies plūdu biežums un intensitāte, būs siltas, atkušņiem bagātas ziemas, mazāks sniega segas apjoms un ilgums ziemā, karstuma viļņi vasarās.”

Balcers akcentēja, ka mūsdienu pasaulē mēs nevaram vairs domāt par savu valsti atrauti no globālās situācijas – klimata pārmaiņu radītās izmaiņas citur pasaulē skar arī Latviju.

Savukārt mūsu rīcība šeit, piemēram, patēriņa paradumi, ietekmē klimatu citur pasaulē. Latvijai jāstrādā klimata pārmaiņu mazināšanai, katram cilvēkam, mājsaimniecībai un pilsētai ir jārīkojas, lai dzīvotu klimatam draudzīgāk, sacīja Balcers.

Kampaņa norisināsies līdz 30. novembrim. Noslēgumā tiks apkopots klimata vēstnešu paveiktais un novērtēts, vai Latvija ir sadzirdējusi sveicienus no klimata pārmaiņām.

 

KONTEKSTS:
Latvijas dabas fonds informē, ka projekts “Game On: Neļausim klimata pārmaiņām uzvarēt!” (“Game on! Don’t let climate change end the game”) ir 10 partneru astoņās Eiropas valstīs veidota iniciatīva jaunatnes aktivizēšanai cīņā ar klimata izmaiņu radītajiem draudiem cilvēces nākotnei. 

Latvijas Dabas fonds jau 30 gadus ir viena no lielākajām dabas aizsardzības nevalstiskajām organizācijām Latvijā. Tā misija – Latvijas dabas daudzveidības saglabāšana. Šīs misijas īstenošanai fonds strādā piecos galvenajos virzienos: aizsargājamās sugas un dzīvotnes, īpaši aizsargājamās dabas teritorijas, dabas daudzveidība un ekosistēmas, sabiedrība un dabas izglītība, dabas aizsardzības politika. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti