Latvijā novērota jauna putnu suga – Sibīrijas čakstīte

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Sestdien, 9. oktobrī, Latvijā novērota jauna putnu suga - Sibīrijas čakstīte (Saxicola maura), portālam LSM pavēstīja jaunās putnu sugas novērotāji Jānis Ukass, Andris Klepers un Ivars Brediks.

Čakstīte nofotografēta Paipu ciemā Nīcas pagastā, Dienvidkurzemes novadā, kur tā ceļmalā aktīvi barojās ar kukaiņiem.

Sibīrijas tumšā čakstīte ir nejauša ieklejotāja šajā reģionā, skaidro Klepers. Tās izplatības areāls pamatā ir uz austrumiem no Urālu kalniem. Tomēr šīs sugas novērošana Latvijā bija prognozējama, jo tā jau vairāk nekā desmit reižu novērota Igaunijā, vēl vairāk Somijā un Zviedrijā.

Tā ir līdzīga divām citām vietējām sugām. Latvijā pļavās un ganībās ligzdojošajai lukstu čakstītei, kas šajā laikā jau ir ceļā uz ziemošanas vietām Āfrikā uz dienvidiem no Sahāras. Līdzīga ir arī nesen Latvijā ligzdot sākusī tumšā čakstīte, turklāt interesants fakts, ka vēl pirms dažiem gadiem Sibīrijas čakstītes un tumšā čakstīte tika uzskatītas par vienu sugu.

Klepers uzsvēra, ka Sibīrijas tumšās čakstītes atpazīšana ir labs izaicinājums jebkuras valsts putnotājiem, jo tā ir ļoti līdzīga citām, jau minētajām čakstīšu sugām.

Kā ierasts šajā vaļaspriekā, šodien varētu būt citu kaislīgu putnu vērotāju pieplūdums citādi mierpilnajā Dienvidkurzemes ciemā, lai censtos pamanīt šo reto viesi, prognozē Klepers.

Sibīrijas čakstīte ir kļuvusi par 372. Latvijā novēroto putnu sugu.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti