Dienas ziņas

Dienas ziņas

Dienas ziņas

ASV kadeti labiekārto Līgatnes dabas takas

Latvijā manīts melnais grifs

Latvijā manīts melnais grifs

No Eiropas dienvidiem “viesizrādēs” Latvijā ieradies ļoti rets viesis – melnais grifs. Tas ir lielākais no Eiropas plēsīgajiem un aizsargājamiem putniem. Tā spārnu plētums sasniedz divarpus - trīs metrus.

Pasaules Sarkanajā grāmatā iekļautais putns novērots Skrundas novadā 4. jūnija vakarā. Melno grifu ieraudzījis Gatis Vilbrants, kura vaļasprieks ir putnu fotografēšana un dabas vērošana. Tobrīd viņš braucis pa ceļu, kuru pazīst kopš bērnības, un zināms ikkatrs krūms un akmens.

“Ievēroju, ka vienā vietā dīvains akmens ir. Ieskatījos, sapratu, ka ir jābildē. Pa gabalu neizskatījās pēc putna. Liels vertikāls. Kad pirmos kadrus uztaisīju, secināju, ka ir jāapstādina mašīna un jāskrien drusku tuvāk, cik nu var pieskriet. Izrādījās – melnais grifs. Ja jāraksturo vienā vārdā – milzīgs. Es nebiju redzējis ko tik lielu dzīvē putnu ziņā. Spārnu vēziens bija krietni, krietni, krietni virs mana auguma. Mazie putniņi vicina un vicina spārnus, lai paceltos. Bet te divi vēzieni un bija gaisā,” stāsta Vilbrants.

Ornitologi pieļauj, ka melnais grifs uz Latviju atceļojis karstā laika ietekmē.

Saskaņā ar portāla “Putni. lv” datiem šis varētu būt tikai 11. melnā grifa novērojums Latvijā. Pēdējo reizi tas manīts pirms desmit gadiem.

Ja redzēts melnais grifs, lūgums to darīt zināmu Latvijas Ornitoloģijas biedrībai vai Rīgas Zooloģiskajam dārzam!

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti