Latgales zoodārzā Daugavpilī top ūdens dzīvnieku ekspozīcija

Latgales zoodārzā ekspozīcijas sagatave šobrīd rit pilnā sparā, un tajā jau februāra beigās sev mājvietu radīs gan Latvijas, gan dažādi eksotiskie ūdens dzīvnieki - zivis, bruņurupuči, vēži, krabji, čūskas un pat silto zemju ūdrītis.

Mazais ūdrītis, kas nesen uz Latgales zoodārzu atceļojis no Spānijas, noteikti būs viens no amizantākajiem ūdens dzīvniekiem topošajā hidrobiontu jeb vienkāršā valodā - ūdens dzīvnieku ekspozīcijā, izrāda zoodārza direktors Mihails Pupiņš. 

Latgales Zoodārzā Daugavpilī top ūdens dzīvnieku ekspozīcija
00:00 / 05:04
Lejuplādēt

“Tas ūdrītis nāk no Tālajiem Austrumiem, no Āzijas, mazākais ūdrītis pasaulē. Tagad pie mums vēl viņš mācās peldēties, mazgājas un var dzirdēt, kā viņš ar mums sarunājas. Kā sportistu mēs uzreiz vēl viņu nelaižam lielajā baseinā; kad jaunās telpas būs lejā gatavas, tad laidīsim viņu tur baseinā un gaidīsim, kad atbrauks pie viņa draudzene. Tie ir ļoti sabiedriski dzīvnieki, kuri dzīvo lielās ģimenēs - vienā lielā ligzdā, un ceram, ka kādreiz pie mums piedzims viņu mazuļi,'' skaidro Pupiņš.

Tāpat uz jauno hidrobiontu māju pārcelsies vairāki bruņurupuči, tostarp arī viens  vēstnesis  nākotnei.

“Tas ir Latvijas simtgadei veltītā projekta "Simtgadu Latvijas simtgadu dzīvnieks – Laika pastnieks nes vēstuli divsimtgadu Latvijai”, kura ietvaros šogad Latvijas dabā tiks izlaisti purva bruņurupuči ar iečipotiem datiem par Latvijas vēsturi.

Viens no šiem bruņurupučiem arī pāries dzīvot uz jauno ekspozīciju, kas sauksies ''Purva bruņurupuči - laika vēstneši un viņu draugi''. Tepat blakus atrodas tieši viens no viņa draugiem - krokodilbruņurupucis - ļoti liels, var svērt pat 100 kilogramus,” klāsta zoodārza direktors.

Tālāk Mihails Pupiņš ved rādīt hidrobiontu jeb ūdens dzīvnieku ekspozīcijas topošo telpu, kas nevis profesionālu mākslinieku, bet biologu veidota, jau vizuāli sāk līdzināties ūdens pasaulei.

“Pie mums te šobrīd strādā biologs Alberts, kurš arī veido ekspozīciju. Kā biologs viņš ļoti labi saprot, kā augi aug dabā, kādas ir saknes, un to visu lieliski ataino šeit. Uz šejieni arī pārcelsies ūdens dzīvnieki - pirmās gan tur būs baktērijas, miljoniem baktēriju, kas nepieciešamas, lai varētu tālāk izvietot dzīvniekus. Te vietu radīs ūdrēns, gan lielais bruņurupucis, zivis, vēži, krabji, būs akvārijs ar koraļļiem, atsevišķi būs invazīvās sugas, kā, piemēram, rotani, būs arī vieta čūskām - anakondām. Te būs arī jūra, Daugavpils beidzot kļūs par pilsētu pie jūras, un varēs redzēt, kas tad dzīvo šajā jūrā,” stāsta Mihails Pupiņš.

Jaunā hidrobiontu jeb ūdens dzīvnieku ekspozīcija Latgales zoodārzā Daugavpilī apmeklētājus sāks gaidīt aptuveni pēc mēneša.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti