Dienas ziņas

Vidzemes slimnīcā ar darbiniekiem slēdz jaunu koplīgumu

Dienas ziņas

Tērvetes Tauriņu māja sāk sezonu

Līdaku nārsta laikā maluzvejniecība mazinās

Latgales ezeros maluzvejniecība līdaku nārsta laikā ar katru gadu mazinās

Ik gadu maluzvejnieku skaits un pārkāpumu apjoms līdaku nārsta laikā Latgales lielākajos un ar šīm zivīm bagātākajos ezeros – Lubāna, Rāznas, Ežezerā un citos ezeros – mazinās, novērojuši Latgales reģiona inspektori. Šopavasar pārbaužu laikā konstatēts tikai viens liels pārkāpums Lubāna ezerā, kad no tīkliem atbrīvotas aptuveni 100 līdakas.

Lubāns ir līdakām bagātākais ezers Latvijā, kur nārsts notiek dabīgi un tikai retu reizi līdaku skaits papildināts mākslīgā veidā, stāsta dabas aizsardzības speciālisti.

Kopš 1. marta, kad spēkā stājies līdaku nozvejas liegums, viņi reidā Latgales reģiona ezerus apseko katru dienu.

Līdaku nārsta laikā maluzvejnieki iecienījuši tieši ezera krasta daļu. Lielākajos valsts ezeros izkontrolēt pilnīgi visus pārkāpējus ir grūti, atzīst inspektori.

Tomēr novērots, ka šaipus maluzvejnieku skaits un to pārkāpumu nodarītais posts gadu no gada mazinās. Reidu laikā atrasti vien pāris tīkli un murdi.

Šopavasar konstatētais lielākais pārkāpums ir vienuviet Lubānā izvietoti astoņi tīkli, no kuriem atbrīvotas aptuveni 100 līdakas.

"Lielākā daļa līdaku jau bija iznārstojušas, bija tukšas. Tad kādas padsmit līdakām vēl bija ikri iekšā. Ņemot no tīkla, atbrīvojot, visi ikri tecēja. Ar to pašu arī nodara to zaudējumu, tomēr no tiem mazajiem ikriņiem izšķiļas ļoti daudz līdaku," teica Dabas aizsardzības pārvaldes Dabas aizsardzības vecākais speciālists Dainis Tučs.

Zvejas lieguma laikā naudas sods neatkarīgi no līdakas lieluma ir 145 eiro par vienu zivi.

Iespējams, tieši šādu seku dēļ, maluzvejnieki arvien biežāk atturas no pārkāpumiem, skaidro dabas aizsardzības speciālisti, kuri līdz pat 1. maijam – līdaku nārsta noslēgumam un zvejas lieguma atcelšanai – reidos dosies arī diennakts tumšajā laikā. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti