Dienas ziņas

Pirmie secinājumi par latgaliešu rakstu valodas apguvi skolās

Dienas ziņas

Tūrisma nozare atkal krīzē

Iespēja nodot elektropreces netālu no mājām

Lai veicinātu elektrotehnikas otrreizēju pārstrādi, atklāj šķirošanas kampaņu

Lai veicinātu elektrotehnikas otrreizēju pārstrādi, atklāj kampaņu "Elektrotehnikas šķirošanās tūre’’, kurā iedzīvotāji šos atkritumus varēs nodot arī pie atsevišķiem pārtikas veikaliem.

Visa veida nolietotās un nederīgās elektroiekārtas ir videi kaitīgie atkritumi, jo, nokļūstot apkārtējā vidē, tās var radīt toksisku piesārņojumu. Elektroiekārtas un baterijas satur virkni bīstamu ķīmisku vielu, piemēram, svinu, kadmiju, alvu vai dzīvsudrabu.

 Latvijas Zaļā punkta direktors Kaspars Zakulis
00:00 / 00:41
Lejuplādēt

"Latvijas tirgū gada laikā tiek pārdoti aptuveni 25 000 tonnu dažādu elektroiekārtu. Salīdzinot ar pagājušo gadu, reģenerācijas norma, kas ir atpakaļ savākšana un pārstrāde, ko noteikusi valsts, palielinās no 40,5% uz 65%. Tāpēc aicinām iedzīvotājus atbrīvoties no nevajadzīgās elektrotehnikas. "Elektronikas šķirošanās tūres" pirmajā posmā, kas norisināsies aprīlī, maijā, nolietotu elektrotehniku varēs nodot pie 28 "Maximas" veikaliem vairāk nekā 20 reģionos: Rīga, Daugavpils, Madona, Līvāni... Jāseko informācijai līdzi "Zaļā punkta" mājaslapā," pastāstīja Latvijas Zaļā punkta direktors Kaspars Zakulis.

Viņš arī pastāstīja, ka šķirotāju skaits ir pieaudzis, aptaujās 38% iedzīvotāju norādījuši, ka atkritumus šķiro. Tas ir 10% kāpums pēdējo divu gadu laikā. Nozīmīgi ir iedrošināt cilvēkus ne tikai atbrīvoties no elektroierīcēm, bet tās nodot pārstrādei.

"Tie ir resursi. Ja mēs paskatāmies uz to mikroviļņu krāsni. Viņa ir no metāla. Tagad praktiski viss ir taisīts no plastmasas, un tie ir materiāli, kuri mums jādabū atpakaļ. Jāpārstrādā un jāizmanto jaunas elektropreces ražošanai," skaidroja Zakuls.

Šķirotāju skaits ir palielinājies, bet arī iegādāto elektropreču skaits uz vienu cilvēku ir dubultojies pēdējo 10 gadu laikā. Dalot 25 000 tonnu elektroierīču gadā uz cilvēku, sanāk 13 kilogramu uz cilvēku gadā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt