Lai Latvijā apkarotu Āfrikas cūku mēri, mežacūku medībās joprojām jāizmanto marķieri

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Lai Latvijā apkarotu un ierobežotu Āfrikas cūku mēra izplatīšanos, mežacūkas arī turpmāk ir nelimitētie medījamie dzīvnieki un to medībās ir jāizmanto Valsts meža dienesta izsniegtie marķieri jeb savilcēji.

Valsts nodeva par šiem marķieriem nav jāmaksā.

Marķieru izmantošana ļauj precīzi identificēt un izsekot mežacūku liemeņus no nomedīšanas brīža līdz atļaujai medniekam izmantot liemeni uzturā. Tāpat šī sistēma nodrošina Āfrikas cūku mēra analīžu paraugu ievākšanas kontroli un izsekojamību, stāsta Valsts meža dienesta Medību daļas vadītājs Valters Lūsis.

Valters Lūsis par Āfrikas cūku mēri
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

"Visticamāk, konkrēti šāda sistēma būs tik ilgi nepieciešama, kamēr Latvija nebūs pasludināt par brīvu no Āfrikas cūku mēra vīrusa. Mums ir ļoti svarīga arī informācija par nomedītajiem indivīdiem, jo mēs varam skatīties, kas notiek ar populācijām, kāda ir dinamika, lai prognozētu iespējamās vietas, kur Āfrikas cūku mēris varētu parādīties atkārtoti," skaidro Valters Lūsis.

KONTEKSTS

Mežacūku populācijai pieaugot, pieaug arī Āfrikas cūku mēra saslimšanas gadījumu skaits. 2020. gadā Āfrikas cūku mēris tika atklāts vairāk nekā 370 mežacūkām, bet gadu vēlāk atklāto gadījumu skaits pārsniedza jau 440. Savukārt šogad pirmajos trijos mēnešos jau sasniedz 310 gadījumus.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti