Dienas ziņas

Jēkabpilī beigusies akcija "Dzīvo vesels!"

Dienas ziņas

Zemessardzei – 25

Grib saprotamāku likumu ezeru apsaimniekošanā

Lai ezera sakopšana kļūtu likumīga, Ādažu novads apkopo noteikumus par atļautām darbībām

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 7 gadiem.

Ezers gluži tāpat kā mežs ir jākopj, taču pašreiz to izdarīt, nepārkāpjot likumus, esot gan dārgi, gan sarežģīti, tāpēc daudzviet ezeri aizaug un pārpurvojas. Ādažu novada dome, kuras valdījumā ir četri ezeri, sākusi izstrādāt ezeru apsaimniekošanas koncepciju. Viens no mērķiem – panākt, lai likumā skaidri un saprotami būtu noteikts, ko ezerā drīkst un ko nedrīkst darīt.

Baltas smiltis Baltezera krastā nu ir tikai gados vecāko Baltezera iemītnieku atmiņās.  Tagad ezers aizaug: ūdens virsmu klāj zāles, apakšā dūņas, bet piekrastē nekoptajos gabalos niedres saaugušas cilvēka augumā. Dažviet piekraste sakārtota, bet katrs to darījis, kā nu pratis un sapratis sarežģītos likumu līkločus.

Dažkārt gan tā pavisam negribot var kļūt par likumpārkāpēju. “Es gribu, lai mēs katrs zinātu, ko mēs varam darīt un ko nevaram. Lai neiznāk atkal tā, ka es kaut ko izdaru un pēc tam man jālasa, kas es Latvijas dabai gandrīz vai kādu ļaunumu esmu nodarījis,” saka Baltezera iedzīvotājs maestro Raimonds Pauls.

Arī Pauls sakopa ezera krastu pie savas vasaras rezidences, taču izrādījās - tas ir pārkāpums.

Apsekojot Baltezeru, Valsts vides dienesta (VVD) Lielrīgas reģionālās pārvaldes vecākais inspektors Edgars Bebrišs atzīst, ka pārkāpumi redzami daudzviet. Sakopt ezera krastu gan varot arī likumīgi, taču problēmas rada lūgums uzskaitīt, ko drīkst un ko nedrīkst ezerā darīt.

“Ja mēs lasām likumdošanas normatīvos aktus, tos var gan saprast, gan pārprast. Vislabākais būtu to jautājumu parisināt un pašam neizdomāt.

Ja lasa Ministru kabineta noteikumus, ko nesaprot, tad aiziet uz attiecīgo iestādi un to noskaidrot,” iesaka Bebrišs.

Ar Ministru kabineta rīkojumu 2014.gada 18.jūnijā  Ādažu novadā esošie ezeri nodoti pašvaldības valdījumā, un pašreiz sāk izstrādāt ezeru apsaimniekošanas koncepciju.

“Esošie regulējumi īsti neļauj to darīt vai arī prasa tādus papīrus, kas maksā tūkstošiem. Un reizēm tas darbs ir pat lētāks nekā papīru taisīšana. Tad notiek tā, ka cilvēki vai nu pārkāpj likumu, vai nedara neko un ezers aizaug. [Gribam] veidot dialogu ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju, lai iniciētu izmaiņas tajos likumos, kas traucē veikt saprotamas lietas,” saka Ādažu novada domes priekšsēdētājs Māris Sprindžuks (Reģionu alianse).

Pašreiz tiek apkopoti abu Baltezeru pētījuma rezultāti, uz kuriem pamatojoties pašvaldība vēlas izstrādāt tipveida risinājumu standarta situācijām, kas skaidri noteiktu, ko drīkst un nedrīkst darīt ezera apsaimniekošanā.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti