Dienas ziņas

Eduards Veidenbaums – neiespējamais dzejnieks

Dienas ziņas

Meklē vēl 20 dakterus klaunus

Labiekārto Sventājas upes ieleju

Labiekārto Sventājas upes ieleju

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 4 gadiem.

Gleznainā un biotopiem bagātā Sventājas upes ieleja Rucavas novadā ir dabas lieguma un "NATURA 2000" teritorija, kas ilgu laiku bija atstāta novārtā. Pērn  rudenī tika sākta dabas aizsardzības plāna izstrāde. Lai veicinātu tūrisma attīstību un vides pieejamību, šopavasar veikti labiekārtošanas darbi Sventājas krastā un Muižas kalnā, kur atrodas dendroloģiskais parks ar bagātīgiem eksotisko koku un krūmu stādījumiem.

Rucavas Muižas kalnā pirms divdesmit viena gada Nacionalā botāniskā dārza dendroloģe Ināra Bondare pētnieciskos nolūkos sāka veikt pirmos stādījumus topošajā arborētumā, soli pa solim atbrīvojot aizaugušo teritoriju. Šobrīd te ir sastopami koki un košumkrūmi ar vairāk nekā 1200 nosaukumiem, kas atceļojuši no visas Ziemeļu puslodes. Daudzveidīgās un eksotiskās kolekcijas brauc aplūkot gan nozares speciālisti, gan tūristi, pārsvarā no Latvijas un Lietuvas.

"Protams, šeit netiek veikta nekāda uzskaite, jo arī daudz tūristu brauc individuāli, nesaskaņojot un neplānojot ekskursijas. Viennozīmīgi šī ir viena no atpazīstamākajām vietām, uz kurieni nav kauns vest viesus," teica Rucavas Tūrisma informācijas centra vadītāja Dace Mieme.

Lai veicinātu tūrisma attīstību un vides pieejamību, šopavasar izbūvēts stāvlaukums, koka laipa un skatu platforma no kuras paveras skats uz gleznaino Sventājas upes ieleju. Vienīgi vēl varētu vēlēties skatu torni,lai redzētu jūru, - atzīst profesore Bondare. Izveidotā infrastruktūra dabas krāšņumu ļaus baudīt gan cilvēkiem ar īpašām vajadzībām, gan jaunajām māmiņām ar ratiņiem, gan arī vecāka gadagājuma apmeklētājiem.

"Ne visi cilvēki ir tik stipri, lai staigātu pa zāli. Ja mēs prasītu ideālu variantu, šeit būtu jābūt izliktiem celiņiem, bet tas būtu pretrunā ar dabas likumiem," norāda Salaspils Nacionālā botāniskā dārza zinātniskā pētniece Ināra Bondare. Pārsimt metru attālajā Sventājas upes krastā, kas atrodas dabas lieguma teritorijā, atjaunota un labiekārtota atpūtas vieta. Darbi šeit vēl turpināsies, jo tiks veidota savienojošā taka uz svētavotu.

"Piekļuve upei ir diezgan apgrūtināta, un tad tās vietas, kas ir piemērotas, tās maksimāli cenšamies iekļaut dabas aizsardzības plānā," norādīja Rucavas novada domes izpilddirektors Edgars Bertrams.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti