Dienas ziņas

Ceturto reizi pasniedz Dz.Soduma balvu

Dienas ziņas

Dienas ziņas

Labiekārto seno Cīravas muižas mežaparku

Labiekārto seno Cīravas muižas mežaparku

Aizputes novada Cīravas pagastā atrodas izcila 18.gadsimta muižas pils, kas diemžēl piedzīvo vien īpašnieku maiņu, nevis atdzimšanu jaunai dzīvei. Pašvaldībai itin bieži nākas uzklausīt pārmetumus par nesakārtoto ēku kompleksu – taču tas pieder kādam ārvalstniekam. Bet toties  pašvaldība ķērusies pie vecā muižas mežaparka labiekārtošanas Durbes upes gleznainajos līčos. Tur tiek ierīkotas takas gan dabas vērotājiem, gan aktīvās atpūtas cienītājiem.

Cīravas pagasta pašā centrā atrodas 18.gadsimta vidū celtais muižas komplekss, ko ieskauj parks. Savulaik muižas pils bijusi viena no skaistākajām Kurzemē, kas tagad atstāta novārtā. Vēl pirms gadiem desmit te tika plānots plašs atpūtas komplekss, taču līdz ar krīzes gadiem labie nodomi izgaisuši, arī īpašnieki mainījušies. Šobrīd pils pieder kādam Itālijas pilsonim, kurš tā arī neesot uzsācis īpašuma atjaunošanu.

„Esam ar viņu tikušies, esam kopā ar kultūras pieminekļu inspekciju gan apsekojuši, gan runājuši par tālāko likteni, taču tādas īstas skaidrības, kāpēc šī pils ir nopirkta un ko šeit grib darīt, nav,” secina  Cīravas pagasta pārvaldnieks Artis Čanders.

Ar cerību, ka pils tomēr kādreiz varētu piedzīvot savu atdzimšanu, cīravnieki uzsākuši senā muižas mežaparka labiekārtošanu. Pirms diviem gadiem radusies ideja radīt pastaigu takas gar Durbes upes gleznainajiem līčiem, lai tās būtu interesantas kā dabas vērotājiem, tā aktīvās atpūtas cienītājiem.

Cīravas pagasta Tūrisma un informācijas punkta vadītāja Sarmīte Braša norāda, ka „šis ir pirmais, apjomīgākais un sarežģītākais objekts”.

Tikko pabeigts darbs pie bebru takas, kur par šī upes iemītnieka klātbūtni var pārliecināties ikviens. Tie nav tikai atbilstoši vides objekti, bet arī īstas liecības. Mežaparka teritorija ir 140 hektāru, aptuveni trešdaļu no parka iecerējusi labiekārtot un attīstīt pašvaldība sadarbībā ar īpašnieku „Latvijas Valsts mežiem”. Kā apgalvo cīravnieki, tad parkā iecerēts veidot vēl nebijušas pastaigu un pārsteigumu takas.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt