Kuras dabas takas šobrīd ir izbrienamas. Stāsta Dabas aizsardzības pārvalde

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Pierīgas pusē labi izejama ir Lūžņu grāvja sēravota taka, Siguldas pusē – Gaujas Nacionālā parka teritorija, savukārt Kurzeme pusē Pēterezera taka Dundagas pagastā, kā arī Zirgu salas taka Liepājā, Latvijas Radio norādīja Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāve Elīna Ezeriņa.

Elīna Ezeriņa, Dabas aizsardzības pārvaldes pārtāve
00:00 / 00:00
Lejuplādēt

“Dabas takas nav parks – tās netīra kā pilsētu ielas un ietves, bet daudzviet cilvēki jau paši izbriduši takas. [...] Jāņem vērā laika apstākļi – ja snigs un putinās, takas būs pašiem jāiebrien. Vajadzētu rēķināties ar mazāk noietiem kilometriem.” paskaidroja Ezeriņa.

Katram pašam jāizvērtē, cik daudz var pārvarēt piesnigušus šķēršļus, uzsvēra DAP pārstāve.

Piemēram, no Kolkas priežu takas tagad vajadzētu izvairīties, jo tur ir kāpnes. Līdzīgi situācija ir vietām Gaujas Nacionālajā parkā, kur ir slidenas kāpnes. Tiesa, daļa taku Gaujas Nacionālajā parkā Siguldai pieguļošā teritorijā ir tīrītas. “Esam nodrošinājuši pieeju pie Gūtmaņa alas, gan Pēteralas takas, gan Paradīzes kalnam,” norādīja Ezeriņa.

Savukārt Zaļās kāpas velomaršruts Jūrmalā šobrīd ir pārvērsts par slēpšanas trasi sešu kilometru garumā.

DAP pārstāve atgādināja, ka pēc atpūtas dabā aiz sevis noteikti jāsavāc atkritumi: “Dabā jāatpūšas saudzīgi – jāaiznes viss tukšais iepakojums.

Pat ja ir līdzās mazās atkritumu urnas, tās vēlams neizmantot, jo vēja, putnu uz zvēru dēļ atkritumi pēc tam nonāk dabā un veido būtisku piesārņojumu.”

Tiem, kas vēlas dabā svinēt Jaungadu un izrotāt eglīti, pēc tam noteikti jāatceras rotājumus novākt, jo pretējā gadījumā tie kļūs par dabas piesārņojumu. Tas pats attiecas uz atkritumiem, kas paliek pāri pēc uguņošanas. Tiesa, no uguņošanas labāk vajadzētu izvairīties, jo tā rada piesārņojumu, sacīja Ezeriņa.

DAP pārstāve arī norādīja, ka eglītes nav jēgas pušķot ar dažādām veltēm dzīvniekiem – burkāniem, āboliem un tamlīdzīgi. Lielākoties zvēri ēdienu meklē iemītajās takās, viņi nevar iedomāties, ka pēkšņi kokos būs ēdiens.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti