Kukaiņi un pētnieki satiksies Slīterē

Šovakar Dundagas novadā pie Slīteres bākas interesentiem būs iespēja iepazīt kukaiņu pasauli – tur norisināsies Kukaiņu nakts.

Nakts ir tāds noslēpumains laiks. Pēc saulrieta lēnām satumst, un no malu malām uz gaismu steidz visādi kukaiņi - pūcītes, lācīši, sfingi un daudzi citi. Cilvēku un kukaiņu ceļi dažkārt krustojas, taču lielākā daļa no viņiem ir mums nepazīstami un noslēpumaini, tādi, par kuriem ikdienā pat nenojaušam.

Kukaiņu nakts pasākumos varēs apskatīt kukaiņus palielinājumā, redzēt dažādas īsfilmas, kā arī pēc tumsas iestāšanās iedegtu lampu gaismā būs iespējams vērot naktstauriņus, stāsta Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāve Andra Ratkeviča.

Īpaša nozīme esot arī izvēlētajai pasākuma vietai – Slīteres bākas apkārtnei, saka Ratkeviča:

''Slīteres bāka stāv uz Slīteres Zilajiem kalniem, un šie Zilie kalni un to pakāje ir klāta ar vecāko un vērtīgāko mežu, kāds nu Slīteres nacionālajā parkā ir. Šis mežs ir slavens ar to, ka tajā dzīvo reti un īpaši aizsargājami kukaiņi, un šo vietu par īstu kukaiņu paradīzi dēvē dabas pētnieki un dabas pazinēji. Pasākums notiek jau piekto gadu. Parasti un arī šoreiz galvenie runasvīri būs Kristaps Vilks un Voldemārs Spunģis. Viņi mums stāstīs kukaiņu dzīvesstāstus un rādīs krāsainas, lielas kukaiņu bildes uz Slīteres bākas Ozolu namiņa baltās sienas, tāpēc visiem pasākuma apmeklētājiem atkal iesaku ņemt līdzi segas, uz kurām sēdēt un droši vien arī kādu siltu jaku, jo vakari mēdz būt dzestri.''

Kukaiņu nakts programma:

- Kukaiņu dzīvesstāsti: zinātnieku sarunas par kukaiņiem.
- Slīteres kukaiņu daudzveidība bildēs. Viņi ir krāsaini un dažādi.
- Improvizēta laboratorija: paskaties uz viņiem tuvāk!
- Dabas filma par Slīteres nacionālo parku.
- Gaismas skatuve un naktskukaiņi aktieru lomā.

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti