Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Kā pareizi suni iepazīstināt ar pilsētas trokšņiem? Ķepa uz sirds kucēnu apmācība turpinās

Kucēna pirmā vizīte pie veterinārārsta- kas jāzina saimniekam?

Kucēna pirmā vizīte pie veterinārārsta. Kas jāzina saimniekam?

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Blu ir amerikāņu stafordšīras terjera kucēns. Viņam ir divarpus mēneši un viņš kopā ar savu saimnieci Vitu dodas pie vetārsta. Kas jānoskaidro saimniekam kucēna pirmajā vizītē pie vetārsta?

Jaunajā ģimenē Blu dzīvo jau nedēļu un vetārsts atzīst, ka nedēļa ir pietiekami ilgs laiks, lai saimnieks varētu iepazīt savu jauno mīluli un pastāstīt dakterim par novērojumiem.

"Jūs zināt, kā viņš ēd, kā viņš čurā, kā viņš kakā. Tās pamata lietas, ko jebkuram saimniekam vajadzētu zināt. Pats viņš neko nestāsta. Man viņš neko nevar pastāstīt. Līdz ar to visu var pastāstīt tikai saimnieks. Un, ko es pats varu ieraudzīt, apskatot suni," stāsta vetārsts Normunds Fjodorovs.

Pirmajā vizītē vetārsts noskaidro, kur saimnieks iegādājies suņuku un apskata sava jaunā pacienta potēšanas pasi. Tajā jābūt ierakstītam kad veikta pirmā pote, kam šajā vecumā jau jābūt. Pēc tam tiek nolasīts čips.

"Lai mēs varētu pateikt, ka šis dokuments ir uzrakstīts tieši šim dzīvniekam, tātad vakcinācija ir bijusi tieši šim dzīvniekam, un saimnieks ir šim dzīvniekam," skaidro vetārsts.

Kad ir noskaidrota suņuka ēdienkarte, vetārsts kucēnu nosvērs.

"Diezgan svarīgi ir, ja mēs piefiksējam svaru konkrētā vecumā. Attiecīgi viņš aug un mēs skatāmies, kā tas svars mainās.

Pēkšņi konstatējam, ka tas svars nemainās. Tas nozīmē, ka viņš neaug. Nevis mums vizuāli tas tā šķiet, bet patiešām tā ir. Vai aug par lēnu. Tad saprotam – ēd par maz," klāsta Fjodorovs.

Svara pieaugumu var viegli pamanīt, lai secinātu, ka suns ēd par daudz. Tomēr ārsts atzīst, ka aptaukojušies kucēni redzami reti – vēlme pārbarot suni saimniekiem bieži rodas vēlāk.

"Nākamais jautājums: kā viņš čurā un kakā? Tāds mazs suns čurā desmitiem reižu dienā visur, kur pagadās. Tas ir pilnīgi normāli. Par to nav jāuztraucas, drīzāk jāuztraucas, ja tā nav. Kakai ir jābūt normālai, smukai, formētai. Formētai – tas nozīmē, ka tur, kur tā nokrīt, tur tā tādā pašā formā arī paliek," stāsta vetārsts.

Ja tualetes apmeklējuma rezultāts neatbilst tam, kā to apraksta vetārsts, tas var būt gremošanas traucējumu rādītājs. Fjodorovs klāstīja, ka kucēnam acīm un degunam jābūt tīram, bez aplikuma. Mutei tāpat.

Divarpus mēnešu vecumā kucēnam ir piena zobi un tos apmēram četru mēnešu vecumā pakāpeniski nomainīs kaula zobi. Šajā vecumā ir ļoti svarīgi saprast arī to, vai kucēna sakodiens ir pareizs.

Viens no būtiskiem veselības kvalitātes rādītājiem ir ausis. Tām jābūt tīrām. Nedrīkst ausīs būt ērcītes, kas nereti iegūtas jau audzētavā.

"Vienas no pirmajām zonām ausis ir, kur parādās alerģiskas reakcijas. Un, ja ausīs ir pastiprināti daudz izdalījumu, tad varētu rasties aizdomas, ka organisms reaģē uz kādu no olbaltumiem un parādās alerģija. Būtībā jābūt tīrām ausīm. Ne ar caurspīdīgiem izdalījumiem, ne ar krāsainiem, ne ar kādiem," stāsta vetārsts.

Tāpat, pēc Fjodorova teiktā, ir būtiski, lai kucēna sēklinieki būtu noslīdējuši. "(..) Tā ir atkal viena no izplatītām ģenētiskām problēmām jeb brāķis, ja sēklinieki nav noslīdējuši un neatrodas sēklinieku maisiņā noteiktā vecumā. Šajā vecumā tam jau ir jābūt," uzsver vetārsts.

Ļoti būtisks veselības spogulis ir arī kucēna kažoks, kam jābūt spīdīgam, gludu spalvu un bez blaugznām. Ja kucēnam ir blaugznas, tas visbiežāk ir signāls pārtikas nepanesībai. Blu pirmo iznācienu izturējis godam.

Gan pirmajā, gan citās vizītēs Fjodorovs iedrošina suņu saimniekus nekautrēties un jautāt ārstam visus neskaidros jautājumus. Tas tikai nāks par labu mīluļa veselībai un labsajūtai.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti