Krustpils novadā maluzvejniekiem dzīve kļūst arvien neērtāka

Kamēr lielākā daļa Latvijas vides dienestu speciālistu uztraucas par maluzvejniecības pieaugumu, Krustpils novada Vides un civilās aizsardzības dienesta vadītājs Ilmārs Luksts ir noskaņots optimistiski un apgalvo, ka maluzvejnieku vismaz Jēkabpils apkaimē kļūstot mazāk. Tā liek secināt šīs vasaras un arī šā gada statistika.

Lielākā ūdenskrātuve Krustpils novadā ir Daugava, un kopš Krustpils novada Vides un civilās aizsardzības dienesta izveides 2012.gadā nelegālo tīklu no Daugavas izņemts tik daudz, ka ar tiem varētu apvīt visu novada teritoriju pa apkārtmēru. Tagad pārkāpumu skaits mazinājies, stāsta dienesta vadītājs Ilmārs Luksts:

„Salīdzinot ar iepriekšējiem gadiem, mums ir krietni mazāk pārkāpumu. Visvairāk maluzvejniecības gadījumu ir konstatēts Daugavā, jo tā ir vislielākā ūdenstilpne, un robežojas arī ar daudziem citiem novadiem. Mēs visvairāk cenšamies atklāt nelikumīgos zvejastīklus, naktsšņores - tādus pārkāpumus, kuri dabai var nodarīt lielāku kaitējumu. Protams, pārbaudām arī makšķernieku dokumentus, bet tur pārkāpumi ir ļoti reti. Makšķernieki ir apzinīgi un ievēro noteikumus.”

Dažkārt vides aizsardzības speciālistu darbība pielīdzināma bezmaz policijas darbam. „Šogad aprīlī inspektori pieķēra Daugavā maluzvejnieku, kuram bija ap 300 metri zvejas tīklu.  Vides un civilās aizsardzības dienesta civilās aizsardzības speciālists Normunds Zizlāns bija izveidojis slēpni un gandrīz nedēļu speciālisti vēroja notiekošo, viņiem izdevās zvejnieku aizturēt, tīkli bija pilni ar līdakām un visām bija ikri, kurus vairs nebija iespējams iznērst, nebija dota izdevība nārstot un radīt pēcnācējus,” atzīst Ilmārs Luksts.

Izskatās, ka maluzvejniekiem dzīve Krustpils novadā kļūs aizvien nepatīkamāka, jo pašvaldība gan ar Zivju fonda atbalstu, gan arī saviem līdzekļiem uzlabo un modernizē Vides un civilās aizsardzības dienesta speciālistu rīcībā esošo aparatūru, tādējādi speciālistiem, kuri jau tāpat trīs četras reizes nedēļā dodas reidos, būs iespējams izsekot maluzvejniekus arī no attāluma.

Inspektoriem uzraudzīt makšķerniekus un iespējamās nelikumīgās darbības Daugavas krastos palīdz moderna aparatūra. Nupat par 3425 eiro iegādāts bezpilota lidaparāts projekta „Zivju resursu aizsardzība Krustpils novada ūdenstilpnēs” otrajā kārtā. Bezpilota lidaparāts ir domāts, lai veiktu izlūkošanas darbības, vēl pirms pie apvāršņa parādās inspektors. Aparāts ir kontrolējams ar tālvadības pulti un lido līdz piecu kilometru attālumam, tiešsaistē raida attēlu.

Pērn visa gada garumā Krustpils novada teritorijā pieķerti 36 maluzvejnieki, šogad deviņos mēnešos – 16.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti