Rīta Panorāma

Rīta panorāma

Rīta Panorāma

Telefonsaruna ar politologu Filipu Rajevski par valdības veidošanas epopeju

Jenoti mazina stresu Pēterburgas iedzīvotājiem

Krievijas pētnieki: Jenoti mazina stresu

Jenotu terapija ir jaunākā vēsma stresa mazināšanai Krievijā. Kā apgalvo Sanktpēterburgā nodibinātais centrs, mijiedarbība ar šīm pūkainajām radībām uzlabo cilvēku garastāvokli.

Pavisam nelielā telpā "Jenotovillā" Sanktpēterburgā Krievijas ziemeļrietumos iedzīvotājiem un arī pilsētas viesiem ir iespēja paspēlēties ar jenotiem. Tie ir ļoti draudzīgi dzīvnieki, kas labprāt komunicē ar cilvēkiem.

"Tā ir daļa no zooterapijas. Jebkurš kontakts ar dzīvniekiem, īpaši tik sabiedriskiem kā jenoti, atstāj pozitīvu ietekmi uz cilvēku," sacīja "Jenotovillas" dibinātāja Jūlija Sibirjakova.

Tam nevar nepiekrist arī centra apmeklētāji. "Es zinu, ka dzīvnieki mēģina izprast cilvēku jūtas. Manuprāt, tas ir brīnums," teica centra apmeklētāja Tina Lui.

Centra dibinātājai Jūlijai pieder pieci pieauguši jenoti. Pirmo viņa iegādājusies no malumedniekiem, un kopš tā laika jenotu glābšana Jūlijai kļuvusi par hobiju, bet dzīvnieku draudzīgums ļāva to pārvērst par biznesu.

Viena stunda par izklaidi ar jenotu centrā maksā 30-45 dolārus. Tomēr noteikumi ir ļoti strikti.

Dzīvnieki var iekost, saskrāpēt vai nočiept kādas personīgas mantas. Tāpēc centra apmeklētāji aicināti uzmanīties, novilkt pulksteņus vai rotaslietas un arī paslēpt naudu.

Tik un tā daudzi jau kļuvuši par regulārajiem centra viesiem.

"Kad redzi tik daudz piemīlīgu dzīvnieku, garastāvoklis uzlabojas. Tās ir labākās zāles tik briesmīgos laika apstākļos," sacīja centra apmeklētājs Oļegs Kuvajevs.

Psihologi gan pagaidām ir piesardzīgi un vēlas vairāk medicīnisku pierādījumu. Viņi cer savākt datus un kādudien varbūt arī iekļaut zooterapiju nozares mācību grāmatās. 

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti