Rīta Panorāma

Intervija ar Gintu Grūbi, Reini Kalviņu un Edgaru Ozoliņu

Rīta Panorāma

Morāles krustceles Dailes teātra iestudējumā «Ārsts»

Krievijā atrasta sasaluša alu lāča atliekas

Krievijā atrastas sasaluša alu lāča atliekas

Krievijā mūžīgajā sasalumā atrastas lieliski saglabājušas alu lāča atliekas. Zinātnieki uzskata, ka aizvēsturiskais dzīvnieks dzīvojis  aptuveni pirms 39 000 gadu.

“Vēl ir jāsagaida apstiprinājums, bet, visticamāk, tas ir alu lācis, kas dzīvoja vēlajā ledus laikmetā un iesala mūžīgajā sasalumā aptuveni pirms 39 000 gadu,” medijiem stāstīja zoologs Sergejs Kruspkops.

“Tas patiešām ir unikāls atradums, kas ļauj ļoti daudz uzzināt par šo dzīvnieku sugu vai vismaz par īpatņiem, kuri dzīvoja Jakutijā,” atzina Kruspkops.

Lāča atliekas Krievijai piederošajā Jaunsibīrijas salu arhipelāgā Ziemeļu Ledus okeānā atrada ziemeļbriežu audzētāji.

Zinātniekiem jau bija informācija par šiem dzīvniekiem, taču pētījumos līdz šim varēja izmantot vienīgi seno dzīvnieku kaulus. Alu lāči izmira pirms apmēram 15 000 gadu, un atradums ļaus labāk izprast dzīves apstākļus ledus laikmetā un šo dzīvnieku evolūciju.

Ar lāča atlieku pētniecību nodarbojas Sahas Republikas galvaspilsētas Jakutskas universitātes zinātnieki, kuriem ir šāda pieredze.

Globālās sasilšanas dēļ daudzviet izkūst mūžīgais sasalums, un reģionā pēdējā laikā atrastas arī citu senu dzīvnieku – mamutu, degunradžu un zirgu mazuļu – atliekas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti