Krievijā atjauno ziemeļbriežu populāciju

Krievijā kādreiz bija pārpārēm ziemeļbriežu, kuri nomedīšanas dēļ ir tikpat kā izzuduši. Dabas aktīvisti tos tagad speciāli audzē un radina pie savvaļas dzīves, lai vēlāk izlaistu dabā.

Ziemeļbrieži Ņižņijnovgorodas apgabalā Krievijā nav sastopami jau gadsimtu – kopš 1917. gada revolūcijas Krievijā. Līdz iznīcīkšanai ziemeļbriežus noveda pilsoņu karš, medības un urbanizācija. Valsts finansēta projekta ietvaros kopš 2014. gada brīvprātīgie sadarbojas ar vietējām varasiestādēm, lai atjaunotu šo dzīvnieku savvaļas populāciju. Projekta dalībnieki gādā ziemeļbriežiem barību un uzrauga viņu stāvokli. 

"Galvenais uzdevums ir saglabāt genofondu. To sugu, kas pie mums mitinājās vēl pirms kara, pirms revolūcijas. Ziemeļbrieži dzīvoja ne tikai pie mums, bet arī Maskavas apgabalā, Vologdā un līdz pat Somijai. Savulaik tos iznīcināja, un mēs tagad cenšamies tos atgūt," skaidroja ziemeļbriežu programmas dalībnieks Sergejs Suvorovs.

Projekta dalībnieki cer, ka izaudzētie dzīvnieki vairosies un viņu pēcnācējus varēs palaist savvaļā. Lai palielinātu ganāmpulku, tiek plānots nopirkt ziemeļbriežus no Eiropas zoodārziem, kā arī noķert tos Arhangeļskas apgabalā, kur ziemeļbrieži ir sastopami. Patlaban Ņižņijnovgorodas mežos ganās vien 13 ziemeļbrieži – trīs no tiem ir rezervātā piedzimušie briedēni. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti