Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Rīta Panorāma

Pašapkalpošanās kases kļūst arvien populārākas

Kremļa teritorijā notiek putnu cīņas

Kremļa teritorijā notiek putnu cīņas

Kremlī, kā izrādās, ne tikai veido politiku. Tur notiek arī putnu cīņas. Kremļa teritoriju apsēduši kraukļi un vārnas, kas kaitē dziedātājputniem un apskādē baznīcu apzeltījumus. Tāpēc no šiem putniem teritoriju aizsargā vanagi un pūces.

28 hektāru plašajā teritorijā grib dzīvoties vārnas un kraukļi, bet tiem nākas dalīt teritoriju ar Kremļa patiesajiem saimniekiem – pūcēm un vanagiem, kurus uzrauga īpašs dresētājs. Šādas putnu cīņas sākās jau pirms pusgadsimta.

Pagājušā gadsimta 60.gados kraukļi kļuva par nopietnu problēmu – viņi sāka parādīties visur. Viena ligzdošanas perioda laikā viens krauklis iznīcina vairāk nekā simt dziedātājputnu ligzdas. Vienu brīdi lakstīgalas apklusa pavisam, un varēja dzirdēt tikai vārnu ķērkšanu. Vārnas sāka veidot savas ligzdas, traucēt Kremļa apmeklētājus un skrāpēt baznīcu apzeltījumus.

Kremļa vanagi pilda ekoloģisku misiju – viņi aizsargā dziedātājputnus un baznīcu kupolus. Putnu arsenālā ir arī viena liela pūce, kas ir dabīgais kraukļu ienaidnieks.

“Mēs katru dienu ejam pastaigā pa Kremļa teritoriju, un tādējādi iezīmējam medību zonas robežas. Kraukļi tad redz, ka te ir daudz plēsīgo putnu, un viņi no šīs vietas turpmāk izvairās,” stāsta Kremļa ornitoloģe Jūlija Karaseva.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālo mediju profiliem
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti