Kostarikas skolēni 20 gadu laikā iestādījuši 24 tūkstošus koku

Kamēr zviedru pusaudze Grēta Tūnberga kopš pagājušā gada vasaras aicina politiķus cīnīties pret klimata izmaiņām, Kostarikas skolēni jau 20 gadus stāda kokus, lai glābtu savas valsts tropiskos mežus.

Šie bērni dodas uz Kostarikas lietusmežiem, lai dotu savu artavu planētas glābšanai. Viņi piedalās projektā ar nosaukumu “Bērni glābj lietusmežu”, kura mērķis ir izglītot jauno paaudzi, vienlaikus papildinot valsts koku rezerves.

"Mēs uzsākām šo projektu manas meitas un viņas labākās draudzenes dēļ. Mēs dzīvojām Kostarikas lietusmežos un pamanījām, ka tie izzūd. Tāpēc bērni gribēja tos saglabāt," stāstīja projekta līdzdibinātāja Dženifere Raisa. 1999. gadā uzsāktā iniciatīva ir uzņēmusi apgriezienus, un tagad stādīšanā labprāt iesaistās arī ārzemnieki.

Sākotnēji tika plānots katram iestādītajam kociņam piestiprināt bērna vārdu, taču tas kļuvis neiespējami, jo projektā gaitā iestādīti jau kādi 24 tūkstoši koku. Turklāt, kā uzsver projekta vadītāji, viņu darbam ir īpaša vērtība, jo jauniestādītie kociņi augšanas procesā absorbē daudz vairāk ogļskābās gāzes nekā vecs, nobriedis mežs.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti