Ķepa uz sirds

Kāpēc tik svarīgi iemācīt sunim atsaukties saimniekam? Ķepa uz sirds apmācību maratons turpinās!

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Ko nozīmē pagaidu mājas kaķim?

Ko nozīmē pagaidu mājas kaķim? Stāsts par minku glābējiem

Glābt cita dzīvību nemaz nav tik grūti. Galvenais – nebūt vienaldzīgam un nepaiet garām. Savulaik tā ir sācies arī Lauras Podžukas kaķu glābšanas stāsts. Šobrīd labā griba pārtapusi par oficiālu kaķu glābšanas organizāciju, kurā iesaistījušies daudzi brīvprātīgie minku draugi.

Kaķu palīdzības centrs "Remi" kā atsevišķa organizācija tika nodibināts šī gada janvārī, lai apvienotu tos, kam rūp vientuļu un likteņa varā atstātu dzīvnieku liktenis. "Remi" nav kāds saīsinājums, bet gluži simbolisks vārds.

"Mūsu aprūpē bija kaķis vārdā Remī, kuru mums diemžēl neizdevās glābt. Bet viņa dzīvotgriba un tas, cik ļoti viņš cīnījās par dzīvību, lika mums pieņemt lēmumu, ka daļiņa viņa dzīvos mūsos un mūsu biedrībā, šajā nosaukumā," stāsta Laura.

Lauras Podžukas kaķis.

Pati Laura kopš bērnības glābusi un nesusi uz mājām kukaiņus, putnus, peles un kaķēnus. Viņa atceras, ka arī citi ģimenes locekļi vienmēr bija tikpat atsaucīgi un nevarēja mierīgi paiet garām uz ielas izmestam dzīvniekam. Lauras kā īstas kaķu glābējas stāsts sācies pirms pieciem gadiem.

"Vienā no Maskavas ielas pagalmiem, kur es tolaik dzīvoju, es sastapu ļoti slimu kaķi, kurš acīmredzami bija cietis arī no cilvēka vardarbības. Viņam bija dažādi bojājumi uz ķermeņa. Gan dedzinātas, gan šautas brūces, lai cik tas neizklausītos briesmīgi.

Caur šo kaķi es ieguvu sev jaunas zināšanas, ka patiesībā Latvijā ir ārkārtīgi daudz cilvēku, kas palīdz dzīvniekiem," atzīst Laura.

Viņa priecājas, ka kaķu glābēju pulks paplašinās. "Remi" biedrībā ir 10 meitenes un nupat piebiedrojās arī divi puiši ar kopīgu mērķi palīdzēt nelaimē nonākušiem kaķiem un izmitināt tos pagaidu mājās. Šajā neilgajā laika posmā izglābti un jaunajās ģimenēs iekārtoti vairāk nekā simt kaķi.

"Pagaidu mājas ir tāds maziņš laika posms, kur mēs dodam laiku un drošu vietu, kur kaķim atkopties, piemēram, atkopties pēc ārstēšanās klīnikā, ja tas ir nepieciešams, vai arī kur būtu mierīgi, kamēr mēs atrodam viņam citas mājas," saka Laura.

Šobrīd Lauras mājās dzīvo četri murrātāji. Daži tika pieņemti apzināti, bet no dažiem nevarēja šķirties.

Tā mēdz būt – kaķim var ļoti pieķerties, iemīlēt, un viņš paliek pie glābējas uz palikšanu. Vecākais ir melnītis Uncis-Puncis, kurš pats atgriezās pie savas glābējas, jo citās mājvietās uzvedās līdzīgi īstam velnēnam. Savukārt pie Lauras – pilnīgi pretēji.

Augumā lielākajam runcim Miksim ir aptuveni pieci gadi, Maskavas forštates mežonei Hlojai – četri. Jaunākais ir strīpainais Viljamiņš, par kura veselību Laura joprojām cīnās. Viņš šajā četrotnē ir pats mīlīgākais.

"Vairāk ir to cilvēku, kuri jūt par to kaķi, kuri pārdzīvo, kuriem tā dzīvība ir vērta, nevis tie, kas ne kaķa, ne suņa dzīvību netur nekādā vērtē. Tie stāsti ir gan tādi laimīgi un saulaini, un gana daudz ir arī tādu, kas ir skumji. Bet ir forši, ka tomēr lielākais īpatsvars ir tie laimīgie stāsti," atzīst Laura.

Pagaidu mājas ir lielisks variants cilvēkam, kurš ļoti vēlas kaķi, taču nav līdz galam pārliecināts, vai tas ir viņa dzīvnieks, un šaubās.

Kaķi parasti uzturas pagaidu mājās, sākot ar dažām nedēļām, un, protams, ilgāk. Tos vakcinē, ja vajag – ārstē, un obligāti sterilizē. Šobrīd "Remi" kaķu palīdzības centra aprūpē ir ap 150 minkānu. Laura ir pārliecināta, ka tik daudz nelaimē nonākušo kaķu ir joprojām ne tik aktīvās sterilizācijas rezultāts.

Diemžēl joprojām daudzi pieļauj mājas kaķu pārošanos un tad tiek vaļā no piedzimušajiem kaķēniem, izmetot tos vienkārši uz ielas.

Pagaidu mājās nonāk arī minči gados, kuriem īpaši grūti atrast savu ģimeni, jo parasti cilvēki vēlas mazus kaķēnus un paiet garām lieliskam, audzinātam kaķim gados...

"Tas ir liels, foršs darbs, ko var cilvēks darīt un sajust gandarījumu, ka viņš ar tādu mazu, mazu soli kā māju došanu vecam kaķītim ir mainījis kādam dzīvi. Tā, man šķiet, ir tāda pamatīga lieta, ko ir vērts izdzīvot katram," uzskata Laura.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt