4. studija

4. studija

4. studija

Kāpēc vadītāja apliecibai un ID kartei atšķirīgas izmaksas?

Vai Rīgas parki pārvēršas par pludmalēm, ja pat Rīgas centrā var sauļoties pusplikiem?

Ko drīkst un nedrīkst darīt Rīgas parkos

Karstajā laikā rīdzinieki iecienījuši atpūsties pilsētas dārzos un parkos, un LTV raidījums „4.studija” skaidroja, ko tagad drīkst un ko nedrīkst  darīt Rīgas parkos.

Pirms kāda laika Rīgas parku zālieni bija aizliegtā zona - tur sēdēt un atpūsties nebija ļauts. Nu šis apšaubītais aizliegums atcelts un cilvēki droši atpūtai var izmantot teju visus zālienus.

“Šobrīd praktiski var sēdēt gandrīz visos pilsētas skvēros un zālienos, izņemot kanālmalas nogāzē un izņemot tās vietas, kas ir apzīmētas ar speciālu uzrakstu, kur norādīts - uzturēties zālienā aizliegts. Ja zāliens ir līdzens, viņam nekāda liela skāde no tā, ka cilvēks tur atrodas, apsēžas, īslaicīgi izklāj sedziņu, nerodas,” atzina SIA "Rīgas meži" valdes loceklis Uldis Zommers.

Ja kādam gadās pārkāpt aizliegumu, sods var būt no 2 līdz 71 eiro, atgādina   Rīgas pašvaldības policijas Vidzemes pārvaldes Sabiedriskās kārtības sargāšanas nodaļas priekšnieks Juris Inkins. Viņa praksē gan maksimālu sodu nav bijis.

Aizliegumi kanāla nogāzēs noteikti, lai saudzētu zālienus.

“Zemes pievilkšanas spēks velk uz leju tomēr, un cilvēks dabiski ar papēžiem cenšas tam pretoties, un tādā veidā vilšus nevilšus tiek bojāta nogāzes velēna. Pēc tam, kad uznāk lielāka lietusgāze, var sākties erozija, un visa tā velēna var aizskaloties kanālā, un pēc tam dārzniekam ir jāvelta ļoti daudz pūļu, lai velēnu atjaunotu. Tāpēc tas ir viens no iemesliem,” skaidroja Zommers.

Parkos un zālienos tāpat kā jebkurā citā publiskā vietā aizliegts lietot alkoholiskos dzērienus, aizliegts atrasties ar atvērtu alkohola iepakojumu, tāpat arī aizliegts smēķēt. Sods par smēķēšanu neatļautā vietā, tai skaitā parkā, ir līdz 15 eiro.

Visai daudz cilvēku parkos jūtas gandrīz kā pludmalē, un, ķerot saules starus, nekautrējas arī atbrīvoties no liekā apģērba. 

“Publiskās vietās un tai skaitā parkos nav noteikts aizliegums, ka nedrīkst vīrieši būt ar kailām krūtīm. Ir jāievēro ētikas un vispārpieņemtās normas. Tādējādi, manuprāt, īsti pareizi tas nebūtu, ka vīrieši tādās vietās, parkos, būtu ar kailām krūtīm, taču aizliegts tas nav,” atklāj policijas pārstāvis.

Savukārt, ja  sieviete sauļojas parkā ar atsegtu ķermeņa augšdaļu - “nav pieļaujams, ja mēs konstatētu šādu gadījumu, mēs pieietu klāt sievietei un palūgtu apsegties”, atzina Inkins.  Sauļoties peldkostīmā parkā ir atļauts.

“Mēs kā parka apsaimniekotāji gribētu, lai pēc visām darbībām netiktu zālienā atstātas pudeles, korķi, papīri, izsmēķi un tādas lietas, lai tā vieta paliek sakopta un tīra. Tad mums nebūs pret to iebildumu. Apstādījumos ieturēt maltīti jūs varat, bet  kurināt grilus vai atklātus ugunskurus parku teritorijās nedrīkst,” atgādina Zommers. 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt