Ķepa uz sirds

Puikas laimīgais stāsts

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds I

Ko darīt, ja suns mājās sagrauž mēbeles un sadzīves mantas?

Lordam, kuram “Ķepa uz sirds” meklēja un novembrī atrada jaunas mājas, tās ir Siguldā, taču saimniecei ar jauno mājas iemītnieku ir viena problēma.

Kopumā Lords uzvedas kā īsts džentlmenis - ir pieklājīgs un draudzīgs gan ar jauno saimnieci, gan viņas kaķi. Nekad neizrāda agresiju, nedara blēņas un klausa. Taču viss  mainās, kad Lords mājās paliek viens.

Brīdī, kad Lords paliek viens, viņa uzvedība mainās.

Kaķim pāri viņš nedara, bet uzbrūk un iznīcina pilnīgi visu, ko vien var dabūt starp zobiem: ledusskapja vadus, salvetes, atkritumu maisus, galda kājas.

Katru reizi Lolita mājās atgriežas ar bažām, kas būs sagrauzts šoreiz. Apavu un citu viegli graužamu lietu slēpšana nelīdz. Lords ir gatavs grauzt visu, pat galdu, kam šobrīd neskarta palikusi tikai viena mala.

Parastais ieteikums šādiem gadījumiem ir suņa rotaļlietas iegāde, taču šoreiz tas nelīdz.

Savukārt dzīvnieku psihologu Albertu Čipuštanovu interesē, kā saimniece reaģē, kad atklāj suņa nedarbus.

Suņu domāšana īpatnība ir tāda, ka viņu dzīves uztvere sastāvā no īsiem momentiem. “Suni var sodīt tikai tajā brīdī, kad viņš kaut ko dara. Tad viņš saprot, ka dara kaut ko sliktu,” saka Čipuštanovs.

Ja saimnieks soda suni par zābaka sagraušanu, kura notikusi pirms stundas, suns sodu nesaprot, jo graušanu vairs neatceras. “(..) Vienīgais, kas viņam paliks galvā, ka jūs atnācāt mājās sliktā garastāvoklī un ka jūs ne vienmēr esat jauks,” komentē psihologs.

Proti, suns domās, ka saimniece ir dusmīga par to, ka viņš tik priecīgi viņu sagaida, jo par sagrauzto zābaku suns jau sen ir aizmirsis.

Internetā redzamie video, kur saimnieks prasa sunim, kurš to izdarījis un suns it kā jūtas vainīgs, patiesībā ir maldinoši. Suns reaģē nevis uz sagrauzto zābaku, bet saimnieka pozu un balsi.

Lorda gadījumā eksperts redz divas problēmas. Suns nezina, ko nedrīkst darīt, un saimnieces prombūtnes laikā visu dienu mājās ir viens.

Lai Lordam nebūtu garlaicīgi, viņu vajag nodarbināt. Labs risinājums ir interaktīvā rotaļlieta.

No rīta suni nebaro, bet viņa iecienītos kārumus saber kubikā. Lai tiktu pie ēdiena, sunim ir jāpiepūlas gan fiziski, gan intelektuāli - kubiks jāripina tā, lai barība birtu ārā.

Vakarā suns jābaro no bļodas, bet barība nedrīkst būt viegli pieejama, tā ir jānopelna.

Suņi parasti ātri saprot, ka būt paklausīgiem ir izdevīgi.

Šādi suns ātri sapratīs, ko drīkst, ko nedrīkst. Apmācība ar barību ir ļoti nozīmīga, jo ceļ saimnieka statusu suņa acīs.

Eksperts iesaka arī jaunu rotaļlietu, kurai Lordu vajadzētu interesēt vairāk par galda malām un saimnieces zābakiem.

Bebrs Lordam iepatīkas uzreiz. Dzīvnieku psihologs Alberts Čipuštanovs ir optimistiski noskaņots un domā, ka Lorda uzvedība uzlabosies ātri.  Lolita apsola visus ieteikumus rūpīgi ievērot.

Saistītie raksti
0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti