Klaiņojošo kaķu skaits pieaug; tos ķer ne tikai spēcīgi vīri

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Klaiņojošo kaķu skaits Latvijā pieaug. Vieni situāciju skaidro ar cilvēku bezatbildību un nevēlēšanos sterilizēt mīluļus, citi pat ar vienaldzību no pašvaldību puses. Ja kāpņu telpā mitinās pamesti kaķi, pēc palīdzības var vērsties pie profesionālie ķērājiem, kuri ne vienmēr ir miesās spēcīgi vīrieši. Arī trauslas, smalka auguma meitenes var kļūt par kaķu ķērājām, pārliecinājās LTV raidījums "Ķepa uz sirds".

Kopā ar dzīvnieku draugu Ingvildu Aumeisteri LTV raidījums "Ķepa uz sirds" devās kaķu medībās. Iepazīšanās ar kaķu ķērāju bija liels pārsteigums, nācās secināt, ka filmās redzētais par dzīvnieku ķērājiem ir bijis mīts.

Tie nav tikai miesās spēcīgi, tetovēti vīrieši! Arī trauslas, labi koptas meitenes var kļūt par kaķu ķērājām.

Ingvildai pašai mājās ir vairāki kaķi, un arī tas bijis iemesls, kāpēc viņa nespēj palikt vienaldzīga pret pamestajiem dzīvniekiem. Jau vairākus gadus Ingvilda nodarbojas ar kaķu ķeršanu un sterilizēšanu, palīdzot samazināt pamesto kaķu skaitu.

Situācija ar pamestajiem kaķiem ir patiesi dramatiska. Visbiežāk šie kaķi mirst no bada, bet ziemā - no aukstuma. Arī no slimībām, dzīvojot šādos apstākļos, ir grūti izvairīties. Tāpēc ir būtiski šos kaķus sterilizēt, lai netiktu radīti jauni pēcnācēji, kurus vēlāk piemeklē šāds ciešanu pilns liktenis.

Reida laikā kādā Rīgas daudzdzīvokļu mājas pagrabā tiek novēroti šokējoši skati. Pārakmeņojušies kaķu veidoli sastopami ik uz soļa.

Lai notvertu kaķus, Ingvildai līdz ir vairāki piederumi - būris ķeršanai, tīkls, cimdi un kaķu barība. Ķērājam jābūt īpaši viltīgam un pacietīgam, lai ievilinātu kaķus lamatās. Šoreiz to izdevās notvert ar tīkla palīdzību.

Dzīvnieku aizsardzības biedrības "Tutti" dibinātāja Ingvilda Aumeistere saka, ne vienmēr apkārtējie saprot, ka šādā veidā kaķiem tiek palīdzēts, nevis kaitēts, un reakcijas ir bijušas dažādas.

Strauju pamesto kaķu pieaugumu novēro arī dzīvnieku patversmes.

Parasti vienā kaķu ķeršanas reizē tiek noķerti pieci kaķi. Pēc noķeršanas tie tiek nogādāti klīnikā, kur tos sterilizē.

Nogrieztais auss galiņš pēc sterilizācijas ir kā zīme, ka šos kaķus ķert nevajag.

Dažas dienas pēc operācijas kaķi tiek izlaisti atpakaļ ierastajā dzīves vietā. Iedzīvotājiem nevajadzētu būt vienaldzīgiem un nepaiet garām klaiņojošajiem kaķiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti