Kinologs palīdz nodarbināt nemierīgu labradoru

Deviņus mēnešus vecais labradors Šoko ir īsts nemiera gars. Viņa saimniecei Ivetai nekas nav iebilstams pret suņuka aktivitātēm pagalmā, taču Šoko ar tikpat lielu entuziasmu metas virsū priekšmetiem iekštelpās. Netiek saudzēts nekas - ne mēbeles, ne grāmatas. Iveta ir tuvu izmisumam un nezina, ko darīt.

Ar Šoko nelāgajiem ieradumiem saimnieki centušies cīnīties arī pašu spēkiem, taču nesekmīgi. LTV raidījums "Ķepa uz sirds" pieaicināja ekspertu, veterinārārstu Albertu Čipuštanovu, kurš specializējies suņu un kaķu uzvedības problēmu risināšanā.

Eksperts uzsver, ka svarīgi ir saprast, ka nav iespējams panākt, lai dzīvnieks negrauž vispār, jo caur šo procesu suns izzina pasauli. Zobi ir gaļēdāja darba instruments, ko mājas suns galvenokārt izmanto vides izpētei, konfliktos ar citiem suņiem, kā arī rotaļās.

Visvairāk grauž suņi, kuriem ir augsts enerģijas līmenis. Dabiskā dziņa spēlēties un pētīt pasauli dzīvnieku mudina likt lietā zobus. Taču par iemeslu tam var būt arī tas, ka suns nevēlas palikt mājās viens.

Eksperts spriež, ka šajā gadījumā, visticamāk, sunim ir garlaicīgi un viņš cenšas sevi nodarbināt. Rotaļu biedru viņš neatrod arī par sevi krietni vecākajā Danko.

Saimnieki Šoko ir iegādājušies dažādas spēļmantiņas. Šoko ar tām nespēlējas, iespējams, tāpēc, speciālists šajā gadījumā iesaka speciālas prātu attīstošās rotaļlietas suņiem. Tās ir labs palīgs ķepaiņa garīgai un fiziskai veselībai. Šāda veida interaktīvās rotaļlietas ir piemērotas jebkuram sunim neatkarīgi no vecuma un spējām. Tajā ir izstrādāts unikāls mehānisms, kas prasa garīgo piepūli un fizisko veiklību, lai dzīvnieks tiktu pie apslēptā kāruma.

Ja tiek izmantota šāda rotaļlieta, tad ēdiena traukam pa dienu vajadzētu būt tukšam, jo pretējā gadījumā suns var zaudēt motivāciju. Ir pieejamas dažāda tilpuma interakatīvās rotaļļietas, līdz ar to saimnieks var pēc vajadzības dozēt tajā ievietoto pārtiku. Šīs rotaļļietas var piepildīt arī ar suņu kārumiem.

Lai sunim spēlēšanās procesu padarītu interesantāku, saimnieks rotaļlietu var paslēpt. Sākotnēji tas jādara tā, lai suns to redzētu. Ar laiku uzdevumu var sarežģīt.

Eksperts ir pārliecināts, ka, ja saimnieki ievēros viņa rekomendācijas - nodarbinās suni gan fiziski, gan intelektuāli, Šoko uzvedība jau pavisam drīz mainīsies.

Pie Šoko raidījums "Ķepa uz sirds" viesosies jau pēc pāris mēnešiem, lai redzētu, kā Ivetai būs izdevies realizēt eksperta ieteikumus. Ja vēl kādam mīlulim ir problēmas, ar kurām gribas tikt galā, jāraksta epasts uz [email protected], tad tās tiks risinātas kopīgi ar Latvijas labākajiem dzīvnieku ekspertiem.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt