Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Aktieris Jānis Kirmuška kaķi tēlojis vairāk nekā 500 reižu

Ķepa uz sirds

Kinologa padomi nepalīdz aktrises Ievas Puķes sunim mazināt bailes

Septembra sākumā LTV raidījums "Ķepa uz sirds" iepazīstināja ar aktrises Ievas Puķes sunīti Peku, kuras lielākā problēma bija bailes. Peka baidījās gandrīz no visa – no slotas, no žurnāla pāršķiršanas, no braukšanas mašīnā. Toreiz risināt problēmu bija atbraucis kinologs Leons Markelovs. Viņš ieteica Peku iedrošināt, paklapējot pa krūtīm, paslavēt par labajiem darbiem vai izrādīto drosmi, bet braucienos ar mašīnu sasmērēt sunīša muti ar citronu. Pēc diviem mēnešiem raidījums "Ķepa uz sirds" vēlreiz devās uz Valmieru, lai apskatītos, kas mainījies Pekas uzvedībā un vai kinologa padomi ir palīdzējuši?

Diemžēl šoreiz eksperta padomi nav palīdzējuši un Ievas Puķes mīlule Peka drosmīgāka nav kļuvusi. Kinologa ieteiktā klapēšana pa krūtīm Peciņai ne pārāk patikusi un viņa sākusi izvairīties. Daudz labāk veicies ar ieteikumu brauciena laikā suņa muti apsmērēt ar citronu sulu - tas palīdzējis, taču Pekai tas ļoti nepaticis. Realizēt ieteikumu par vēl viena suņa iegādi Ieva Puķe nevarēja. Vēl vienam dzīvniekam dzīvoklī vietas vairs nav.

Dzīvnieku uzvedības eksperts vetārsts Alberts Čipuštanovs, kurš specializējas suņu un kaķu uzvedības problēmu risināšanā, norāda, ka suņi ir racionāli dzīvnieki, kas apveltīti ar aktiera talantu. Iespējams, ka reizēm suns var arī pietēlot un ar sliktu uzvedību vienkārši pievērst sev uzmanību. Tam piekrīt arī Peciņas saimniece.

Dzīvnieku eksperts iesaka sunim dot skaidrus signālus – kas ir labi un kas nē. Pieradināšana ir pakāpenisks process, kura laikā suns ir jāatalgo un jāpaslavē par labu uzvedību. Labs piemērs ir pieradināšana pie braukšanas mašīnā.

Pozitīvu sajūtu radīšana, sunīša paslavēšana, krietna deva mīlestības un pacietības ir atslēgas vārdi dažādu problēmu risināšanā. Kinologu ieteikumi daudzkārt palīdz, bet ir jāņem vērā, ka katrs dzīvnieks ir personība un universālas receptes nav. Tomēr, neskatoties ne uz ko, savās mājās pieņemtais dzīvnieks saimniekam vienmēr būs vislabākais un mīļākais.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt