Kenijā Nacionālā parka lauvas uzraudzīs ar radiolokatoru apkaklēm

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 6 gadiem.

Kenijas Nairobi Nacionālā parka tuvumā apdzīvotās vietās mēdz ieklīst lauvas, kas var apdraudēt pat cilvēku dzīvību. Lai mazinātu šo risku, parka lauvām tagad tiek liktas apkakles ar radiolokatoriem.   

Nairobi nacionālais parks atrodas turpat blakus arvien straujāk augošajai pašai Kenijas galvaspilsētai, un tas nozīmē, ka dzīvnieku migrācijas ceļi bieži vien nonāk konfliktā ar pilsētvidi. Bijuši gadījumi, kad lauvas ieklīst apdzīvotās vietās un cilvēki dzīvniekus nošauj, baidoties par to, ka tie varētu uzbrukt.

Tāpēc Kenijas savvaļas aģentūra tagad nākusi klajā ar metodi, kā kontrolēt lauvu migrāciju, vienlaikus pēc iespējas mazāk ierobežot to pārvietošanās brīvību. Veterinārārsti, bruņojušies ar trankvilizatora pistoli, dzīvniekus parka teritorijā iemidzina. Tad dzīvniekam steidzas klāt speciālisti un aprīko to ar kakla siksnu, kurā iebūvēts radiolokators.

Brīdī, kad lauvas noklīst no parka teritorijas, mežsargi saņem brīdinājumu un var doties situāciju mainīt, pirms nav par vēlu un dzīvnieks nav sācis apdraudēt cilvēkus vai cilvēki – dzīvnieku.

“Mēs aprīkojam lauvas ar šīm kakla siksnām, jo pagājušā gadā ievērojami saasinājies  cilvēku un dzīvnieku konflikts. Tā rezultātā vienu reizi mūsu speciālistiem arī nācās nogalināt lauvu, lai izglābtu cilvēka dzīvību,” stāstīja Starptautiskā dzīvnieku labklājības fonda pārstāvis Stīvs Ndžumbi.

“Drīzumā plānojam aprīkot ar kaklasiksnām divdesmit līdz trīsdesmit lauvas, lai varētu novērot to kustību un rīkoties laikus, pirms lauvas aizklīst pārāk tālu,” piebilda Ndžumbi.

Nairobi nacionālais parks ir 117 kvadrātkilometrus plašs, un tajā dabiskajā vidē dzīvo vairāk nekā simt dažādas zīdītāju sugas, ieskaitot degunradžus, žirafes un gepardus.  

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti