LTV raidījuma “4. studija” aptaujātajiem vietējiem iedzīvotājiem ir dažāda pieredze saskarsmē ar gulbjiem. Piemēram, Laura, kas pa promenādi ir staigājusi ar ratiņiem, atzīst, ka ir mazliet bail, ka kāds no gulbjiem neuzklūp.
Jau “asāka” pieredze ir Pēterim. Gulbis viņam prasījis ēst, raustot viņu aiz jakas un pat kabatās mēģinājis ielīst. Savukārt Gita saka, ka gulbji maizi rauj ārā pat no rokām.
“Kad ir traki auksts, tad viņi kļūst traki agresīvi uz ēšanu, jo nav neviens, kas baro (..) Mazo bērnu man ir bail laist klāt,” viņa norāda.
Arī Gulbju pētnieks Dmitrijs Boiko uzsver, ka cilvēkiem ir jābūt uzmanīgiem no gulbjiem, jo pašam arī ir gadījušies sāpīgi piedzīvojumi. “Visi savvaļas putni ir bīstami cilvēkam – īpaši gulbis. Tas ir tāds liels putns. Ja mēs to barojam, tad tomēr ir jāsaprot, ka gulbji dažreiz var uzvesties neadekvāti,” komentē Boiko, kurš pats ir “izbaudījis” gulbja sitienu ar spārnu.
Kaut arī pēc dabas tie nav agresīvi un ziemā tiem nav jāsargā savi mazuļi. Tomēr, ja tos nobiedēs suns vai velosipēdists tie var savainot gan cilvēkus, gan paši sevi. Boiko norāda, ka ziemā gulbjus var piebarot, ja reiz tie ir palikuši Latvijā pa ziemu.
Maize putniem ir kā konfektes cilvēkiem. Tiesa, nevajadzētu lidoņus vilināt uz ietves gan pašu, gan gulbju drošības dēļ.