Dienas ziņas

Apbalvo invalīdu atbalstošās organizācijas

Dienas ziņas

Krīt Straujumas valdība, telefonsaruna ar Lieni Barisu Sermuli

Ķemeru nacionālajā parkā darbosies vides inspektori

Ķemeru nacionālajā parkā darbosies vides inspektori – jaunie reindžeri

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Viņi pētīs augu un dzīvnieku pasaules noslēpumus, piedalīsies parka uzkopšanā un izglītos tūristus. Viņi ir jaunie vides inspektori jeb Ķemeru nacionāla parka  reindžeri. Latvija ir viena no divpadsmit valstīm, kas iesaistījusies jauno reindžeru kustībā.

Interese par putniem un  mežu viņiem ir jau kopš bērnības, bet dabas izglītības centrā ''Meža māja'' viņi ieradušies, jo vēlas kļūt par  Ķemeru nacionālā parka jaunajiem reindžeriem jeb vides inspektoriem. Un, lai gan daudziem reindžeri asociējas ar filmu varoņiem, puiši jau zina, kāds būs viņu uzdevums un kāpēc daba jāsargā.

„Jaunie reindžeri apskata dabu, sakopj dabu, ķer citus, kuri dara sliktu dabai,” zina teikt Austris. Roberts viņam piekrīt un norāda, ka ir svarīgi sargāt dabu, „jo daba mums daudz ko dod. Nebūtu dabas nebūtu dzīves. Daba mums dod zināšanas.”

Iepazīšanās nodarbībā jaunie reindžeri dodas izzināt dumbrāju, kur dzīvo visas Latvijā esošās dzeņu sugas, bet jau ziemas brīvlaikā tikšot pētītas pēdas sniegā. Jauno dabas sargu uzdevums ir  ieraudzīt to, kas ikdienā paslīd garām nepamanīts, un stāstīt par to citiem,  bet grūtākais ir noturēt bērnu interesi.

„Kad katram ir pašam sava mazā enciklopēdija telefonā, nav jau ļoti viegli viņus pārsteigt ar kaut ko jaunu. Līdz ar to tas grūtākais ir viņus savākt, disciplinēt, jo tad, kad viņi ir gatavi klausīties, tad jau viss notiek,” pamanījusi dabas izglītības speciāliste Ivita Ģērmane.

Jauno reindžeru kustība Eiropā aizsākās 2002. gadā. Latvijā  jaunie vides inspektori jau vienpadsmit gadus darbojas Gaujas nacionālajā parkā, bet tagad skolēni dabas bagātības apzinās arī gandrīz 407 km2 lielajā Ķemeru nacionālajā parkā.

„Atšķirībā no klašu grupām šeit darbojas bērni, kam tas tiešām interesē, un līdz ar to ir iespēja viņiem nodot padziļinātas zināšanas, ko nozīmē strādāt dabas aizsardzībā un cik ļoti, ļoti daudzi temati ir ar dabas aizsardzību saistīti,” skaidro Dabas izglītības centra vadītāja Agnese Balandiņa.

Latvijā ir četri nacionālie parki, kas aizņem 3,2 % no valsts teritorijas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti