Ķepa uz sirds

Zivs Robis

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Ķekavā mītošais haskijs Puika – atšķirīgs no saviem sugas brāļiem

Haskijs Puika pavisam noteikti ir ne tikai Kuzminu ģimenes lepnums, bet viens no populārākajiem suņiem Ķekavā. Liels, spēcīgs, skaists un visu iemīļots. Paspējis gūt pat atpazīstamību reklāmās. Haskiji ierasti ir mežonīgi, nepaklausīgi un pilnīgi nepiemēroti dzīvei dzīvoklī, bet Puika ir pavisam atšķirīgs no saviem sugas brāļiem.

Puikas pirmie gadi nav bijuši viegli – suņuks atrasts klaiņojam un ātri vien nonācis patversmē. Tur nodzīvojis teju divus gadus, jo neviens nav vēlējies kļūt par saimnieku tik lielam un pat draudīga izskata sunim.

"Mēs no sākuma citus divus haskijus ieraudzījām un ņēmām staidzināt. Tad stūrītī ieraudzījām šo nikno suni. Tad mans vīrs izdomāja, ka vajadzētu paņemt viņu. Viņš no sākuma negribēja vispār doties rokās (..)," stāstīja Puikas saimniece Aiga Kuzmina.

Kuzminu ģimene devusies regulārās pastaigās ar Puiku pusgada garumā, tomēr par suņa adoptēšanu neesot bijis ne runas, jo suns liels, bet ģimene dzīvo dzīvoklī. Tomēr Puika bija nolēmis citādāk.

"Kad braucām pie viņa ciemos, viņš jau kāda puskilometra attālumā saprata, ka mēs braucam - lec, smilkst," stāstīja Puikas saimniece.

Par spīti mazajam dzīvoklītim, tika nolemts, ka Puika jāved mājās. Saprotot, ka haskijam būs nepieciešamas īpašas rūpes, noslodze un aktivitātes, ģimene noskaņojās īpaši aktīvam dzīvesveidam.

"No sākumā domājām, ka sportosim – skriesim, brauksim ar riteņiem. (..) Tas, ko raksta, ka viņi ir ļoti aktīvi, tas šajā gadījumā tā nav. Viņš noiet piecus kilometrus un pasaka - "viss, ejam mājās". Vairs nav spēka," klāsta Aiga.

Puika, nokļuvis mīlošās mājās, pilnīgi un galīgi nolēma atteikties no haskijiem piemītošajām īpašībām. Viņš pat ignorēja gadu desmitiem savu sugas brāļu piekopto sporta veidu.

"Kamanās, kur velk, ielikām. Viņš neko – "velc pati, ja tev vajag"," stāsta Aiga.

Saimniekiem par pārsteigumu arī nedarbus Puika nav darījis. Divu gadu laikā vien sagrauzis vienu TV pulti. Dauzoties gan reizēm Puikam patīk pakošļāt saimnieka cimdus.

Tomēr par spīti haskija slinkumam ģimene vienalga ievēro mīlulim kārtīgu dienas režīmu un nedēļā pastaigās vien veic vismaz 80 kilometru.

Ja Kuzminu ģimenei būtu māja, viņi nešaubās – būtu vēl vismaz divi haskiji. Tiem, kuri domā par lielu dzīvnieku turēšanu dzīvokļos, Aiga iesaka rūpīgi apdomāt, vai būs iespēja nodrošināt visu mīlulim nepieciešamo.

Kā atzīst Kuzminu ģimene – katra diena visiem kopā ir jauns izaicinājums. Vairāk par visu Puika izbauda došanos piedzīvojumos, jo vienmēr pats pirmais steidzas uz mašīnu – gluži kā šoferis.

0 komentāri
Pievienot komentāru
Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Populārākie
Interesanti