Dienas ziņas

Alūksnes muzejā norisinās "Laikmetu mielasts"

Dienas ziņas

Pie Juglas ezera deg atkritumu kalni

Kazkopji prognozē vispusīgu un piesātinātu gadu

Kazkopji prognozē vispusīgu un piesātinātu gadu

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 8 gadiem.

Kazai pietiek gan prāta, gan izdarības - tā savu ganāmpulku un jauno kazas gadu raksturo  viens no pieredzējušākajiem Latvijas kazkopjiem Raimonds Melderis. Aizvadīto gadu savā zemnieku saimniecībā "Līvi" viņš vērtē kā labu un jauno gadu sagaidījis optimistiskās noskaņās.

Raimonda ganāmpulks lēšams vairākos simtos galviņu, šķirnes ir dažādas. Viens no lielākajiem saimes lepnumiem - piecgadīgais āzis - ir atceļojis no Smiltenes puses.

"Jo lielāki ragi, kā tad tu nelielīsies! Visa kā mums pietiek - glupuma pietiek, riesta laikā ļoti daudz glupuma, no kura vīrieša tu riesta laikā lielu gudrību sagaidīsi? Sasolam mēs no debesīm zvaigznes nest, bet, kad nu pienāk tā laulības dzīve, vai tad tu vari to visu izpildīt?" smej saimniecības "Līvi" saimnieks Raimonds Melderis.

Aizvadītajā gadā "Līvos" uzsākta saimniecības paplašināšana, uzsākta kūts piebūves celtniecība un, ņemot vērā lielo ekskursantu aktivitāti, tiek būvēta arī atsevišķa ēka prezentācijām, savukārt jauno gadu "Līvos" sagaida optimistiskā noskaņā.

"Gan priekš maniem ciemiņiem, lai man būtu mazais kultūras namiņš, gan priekš kazām, lai mēs varētu viņām komfortu pacelt ar lielākām platībām, kur dzīvoties, tātad dzīvniekam tā, lai mēs paši varētu labāk strādāt un naudu nopelnīt," izrāda "Līvi" saimnieks Melderis.               

Pašlaiks saimniecībā vērojams miers, taču pavisam drīz sāksies mazo kazlēnu dzimšanas laiks. Galvenā vērība šobrīd ir labai barošanai, par ko rūpi tur Pēteris, kas "Līvos" strādā jau vairākus gadus.

Vērojot savu ganāmpulku, Raimonds prognozē, ka kazas gads būs tikpat aizraujošs kā paša saime: "Kaza ir tas, kas iemieso visu sevī, un tāpēc viņa ir interesanta, ka viņai pietiek gan prāta, gan izdarības."

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti