Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Ķepa uz sirds

Tuklais kaķis tievējot atgūst kustību prieku un sarīko dzīvoklī īstu grautiņu!

Aktīva un apķērīga - kāpēc vižlu sauc par mūžīgo bērnu?

Kas ir Ungārijas vižla – aktīvais un apķērīgais mūžīgais kucēns

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 1 gada.

Mūžīgais bērns – tā šo šķirni dēvē pazinēji. Ungāru vižla piesaista cilvēkus ne tikai savas ārienes dēļ – zelta krāsas sunim piemīt zelta raksturs. Taču tas atklāsies tikai tam, kas pieņems šo šķirni, būs pacietīgs un mīlošs, vēstīja Latvijas Televīzijas raidījums "Ķepa uz sirds".

Mazie kucēni ir ļoti  enerģiski un priecīgi. Šīs lieliskās īpašības var kaitināt mierīga dzīvesveida piekritējus. Taču aktīvai ģimenei, iespējams, tas būs pats labākais suns pasaulē.

Vižla ir šķirne ar bagātu vēsturi. Tās senči ieceļoja mūsdienu Ungārijas teritorijā aptuveni 10. gadsimtā. Vēlāk to skaistumu un mednieku talantus augstu novērtēja ungāru aristokrātija, un vižla kļuva par augstmaņu pastāvīgo medību sabiedroto.

Vižlām aizvien ir attīstīti medību instinkti un tie ir lieliski putnu suņi un kompanjoni.

Vižlu audzētāja Danuta Rumjanceva sacīja: "Es vienmēr saku nākamajiem saimniekiem – jūs nevarat pat iedomāties, kas tas ir, ko jūs atvedīsiet mājās. Jā, mēs zinām, ka tas ir kucēns, ka viņš ir enerģisks, ka būs jānodarbojas, bet to enerģijas līmeni neviens nevar iedomāties."

Tiešām, vērojot vižlas brīvā kustībā, šķiet, ka tās neatpaliktu no kurtiem. Suns ir enerģisks un ātrs, ar strauju reakciju. Šādas īpašības respektē gan mednieki, gan sportisti, kam patīk skriet kopā ar suni.

Mūsdienās, kad medības vairs nav izdzīvošanas pamats un vajadzība, suņus aizvien biežāk izmanto kā kompanjonus. Taču kā jebkuru citu šķirni, arī vižla ir jāskolo. Un jāņem vērā, ka kucēns būs ļoti aktīvs.

"Tu ej ar kaut kādu savu domu, un pēkšņi tev viņš karājās biksēs. Viņš tevi nomedījis, viņš tev ir ieķēris, viņš tevi tur,"

stāstīja audzētāja.

Mazie asie zobiņi līdz pusgada vecumam var tikt izmantoti vietā un nevietā, tāpēc atbildīgs audzētājs obligāti prasīs jaunajiem saimniekiem likt kucēnam apgūt vismaz paklausības pamatus, kur, pirmkārt, apmāca saimniekus izprast kucēnu. Suņa enerģija var tikt transformēta jaukos darbos vai arī destruktīvos nedarbos. Viss atkarīgs no saimnieka.

Rumjanceva arī norādīja: "Man ir tāds iekšējais žargons “pakaļaste” – suns staigā cilvēkam visu laiku pakaļ. Un līdz ar to, ja tas cilvēks nebūs, tad viņš būs destruktīvs. Protams, sunim ir jāmāca palikt vienam mājās, tā nav nekāda problēma ar vižlu. Bet, ja jums nav laika, ja jūs esat visu dienu darbā un esat tikai sestdienās, svētdienās mājās, tad varbūt šis nav īstais laiks vižlai. Tomēr vižla grib to pastaigu ar saimnieku regulāru. Es nesaku, ka jums katru dienu ir jāiet 10 kilometri. Nav jāiet katru dienu, bet jānodarbina ir vižlas prāts."

Audzētāja arī atzina, ka vižla ne tikai priecē aci, bet arī sirdi. Tā vienmēr vēlas būt klāt un ir ļoti empātiska.

Vižla noteikti varētu labi justies ģimenēs ar bērniem un citiem mājdzīvniekiem, neprasot īpašu kopšanu. Bet obligāti – laiku un gribēšanu darboties komandā. Vižlas var apmācīt sportot, medīt, arī glābt cilvēkus. Galvenais šim sunim ir ciešs kontakts ar savu cilvēku.

Pērkot vižlu ir svarīgi, lai audzētājs būtu zinošs par šķirni un varētu palīdzēt pareizi izvēlēties apmācību un kopīgu nodarbošanos ar suni. Lai kopābūšana būtu interesanta un suņa enerģija novirzīta pozitīvā gultnē.

Ķepa uz sirds

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti