Dienas ziņas

Atjauno Silajāņu un Feimaņu puses tautastērpus

Dienas ziņas

Bērnu vidū turpina pieaugt infekciju slimību izplatība

Karstums bīstams visiem

Karstumā dzīvniekiem jāļauj veldzēties

Pievērs uzmanību – raksts publicēts pirms 2 gadiem.

Četrkājainajiem draugiem tveicē draud pārkaršana, tāpēc ieteicams dārzos un pagalmos izvietot bļodiņas ar ūdeni, kā arī būtiski samazināt dzīvnieku fizisko slodzi, norāda biedrībā “Dzīvnieku policija”, kas vasaras karstumā saņem daudzus zvanus par saulē pārkarsušiem un ļoti izslāpušiem dzīvniekiem.

Biedrības “Dzīvnieku policija” pārstāve Linda Novicka stāstīja, ka šajā vasarā cilvēki vairākkārt ziņojuši par atrastiem dzīvniekiem, kuri tveicē vairs nespēj pakustēties: “Biedrība “Dzīvnieku policija” regulāri saņem zvanus par guļošiem putniem ar atvērtiem knābjiem un kaķiem ar izkārtām mēlēm. Tik daudz zvanu kā šogad esot pirmo reizi.”

Viens no ieteikumiem ir izvietot traukus ar ūdeni, par ko gan cilvēki reti aizdomājas. Jo karstajā laikā pieprasījums pēc ūdens esot liels. Novērots, ka pie tiem veldzējas ne tikai suņi, kaķi, putni, bet arī eži.

Kafejnīcas “Ezīts miglā” bārmene Šelda zināja teikt, ka bieži iznes padzerties ūdeni kādam kaimiņu kaķim, kas karstā laikā izskatās ļoti saguris. Pēc tam, kad viņš padzeras, var redzēt, ka viņš manāmi atkopjas.

Arī cilvēki nedrīkst aizmirst par saviem mīluļiem, jo dzīvnieki neizdala sviedrus, tāpēc tiem ir daudz vieglāk pārkarst.

Īpaši skumjš stāsts ir par tiem dzīvnieku īpašniekiem, kuri savus mīluļus atstāj sakarsušos auto. Nesen policijai nācies izsist auto logu, jo tajā atstātajam sunim bija acīmredzamas pārkaršanas pazīmes. Saimnieki pie sava mīluļa ieradās pēc dažām stundām.

Biedrības “Dzīvnieku policija” zināja teikt, ka ir vardarbīgi ar dzīvnieku dienas tveicē doties pastaigās vai velobraucienā, kad dzīvniekam jāskrien blakus pa sakarsušu asfaltu vai bruģi, jo tādā veidā var gūt apdegumus.

Novicka teica, ka suņiem ir ļoti liela vēlme izpatikt saimniekiem un viņi skries līdz pēdējam. Tāpēc var gadīties, ka pēc tam saimniekam būs suns ar sirdslēkmi vai apdegušām ķepām, kas ilgstoši būs jāārstē.

Viņa ieteica, ja dzīvnieks darba dienas laikā jāatstāj mājās, uz grīdas jānoklāj samitrināts dvielis.

 

 

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti