Kampaņā «Dabā ejot. Ko atnesi, to aiznes» šogad izvietos vēl 2000 informatīvās zīmes

Pagājušajā gadā sāktā kampaņa "Dabā ejot. Ko atnesi, to aiznes" turpinās arī šogad, izvietojot vēl aptuveni 2000 informatīvās zīmes, informē Dabas aizsardzības pārvalde (DAP).

Dabas aizsardzības pārvaldes pārstāve Elīna EzeriņaLatvijas Radio Ziņu dienests
Ar informatīvām zīmēm pie dabas takām un apskates objektiem atpūtniekus aicina aizdomāties par radīto ietekmi uz dabu un atpūtas laikā radušos atkritumus pašiem aiznest prom.

 

Kampaņas mērķis ir mainīt sabiedrības uzskatus un uzvedību, samazinot dabā izvietoto atkritumu urnu skaitu un piesārņojumu, stāsta DAP pārstāve Elīna Ezeriņa.

"Mazo urnu apsaimniekošana prasa gana lielus finanšu resursus gan Dabas aizsardzības pārvaldei, gan pašvaldībām, gan zemju īpašniekiem. Turklāt tas ir ļoti sarežģīts process tieši šīs nepieejamības un grūtās piekļuves dēļ. Urnu saturu bieži vien pa apkārtējo vidi iznēsā gan putni, gan dzīvnieki.

Iepakojumi bieži vien var kļūt par nāves slazdiem gan pašiem putniem, gan dzīvniekiem, gan arī rāpuļiem.

Jau pirmajām 20 izvietotajām zīmēm, ko mēs pagājušajā gadā kopā ar Pasaules dabas fondu izvietojām, šogad mēs pievienosim vēl apmēram 2000 zīmju,

lai ar to palīdzību atgādinātu un palīdzētu ievērot ikvienam šo mums šķietami vienkāršo principu – ko atnesi, to aiznes," teica DAP pārstāve.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti