Rīta Panorāma

Intervija ar Unu Meibergu un Vladislavu Nastavševu

Rīta Panorāma

300 droni izgaismo Seulas debesis, motivējot cīņā pret Covid-19

Kaķu uzvedība: pastaiga pa galdu un saplēstas glāzes

Kaķis danco pa galdu un plēš glāzes. Kā rīkoties?

Daļa kaķu mēdz staigāt, kur tiem tīk, tostarp pa galdu, un grūst zemē visu, kas gadās ceļā, arī glāzes un vāzes. Kādēļ kaķi tā rīkojas un kā šādu uzvedību koriģēt, skaidroja patversmes “Ulubele” vadītāja llze Džonsone un Latvijas Felinoloģiskās asociācijas "Felimurs" prezidente Vija Klučniece.

Padomi kaķu saimniekiem

Uzturēt kaķi var sanākt dārgāk nekā suni.

Kā izvēlēties kaķi patversmē.

Iemesli, kādēļ kaķi nokārtojas ārpus savas tualetes.

Kā audzināt mīlīgu kaķi. Iesaka dzīvnieku speciālisti.

izraudzīties kaķim piemērotāko barību.

Kaķis danco pa galdu un plēš glāzes. Kā rīkoties?

Džonsone stāstīja, ka kaķis tādējādi cenšas pievērst sev uzmanību un, visticamāk, saimnieks dzīvnieku nav nodrošinājis ar pietiekami daudz mantiņām, ar kurām rotaļāties.

Klučniece norādīja, ka kaķi no šī paraduma var mēģināt atradināt ar šādu paņēmienu: “Var ņemt avīzi rokās un pret galda malu uzsist, pateikt ''nedrīkst!'', un kaķis pazudīs. Ja to atkārtos vairākkārtīgi, kaķis ievēros - ja es tur kāpšu, tad būs ļoti nepatīkama skaņa. Kaķis ne tik daudz baidās, bet viņam ir nepatīkama šī skaņa, jo kaķim dzirde daudz spēcīgāka nekā mums”.

Patversmes vadītāja uzsvēra, ka kaķim nekā gadījumā nedrīkst sist vai bļaut – tās ir arhaiskas metodes:

“Izrādiet savu nepatiku, balss tonī pasakiet, ka jums tas nepatīk. Ja viņš dara kaut ko, kas jums patīk, tieši otrādi - komunicējiet, paglaudiet, iedodiet viņam kaut ko garšīgu”.

Jāņem vērā, ka visiem ģimenes locekļiem ir jābūt konsekventiem savā rīcībā. Nedrīkst būt tā, ka viens ļauj kaķim staigāt pa galdu, bet otrs neļauj.

“Ja no sākuma mēs ļaujam to darīt un pēc tam pēkšņi, kad kaķis ir nogrūdis mūsu mīļāko vāzi, tad mēs sākam to ierobežot, kaķis nesapratīs,” stāsta Klučniece.

Tas, ka kaķis būs apmācīts nekāpt uz galda saimnieka klātbūtnē, gan negarantē, ka mājdzīvnieks to nedarīs, kamēr būs mājās viens. Garlaicību, kamēr saimnieki ir prom, var mazināt ar dažādām mantiņām. Kaķis var spēlēties gan ar dzijas kamoliņu, gan ar dažādām veikalos nopērkamām rotaļlietām. Jebkura vecuma kaķim mājās ir jābūt gana daudz rotaļlietām. Arī saimniekam pašam vajadzētu šad un tad ar kaķi paspēlēties.

“Tas nenozīmē, ka jums viņam ir visu laiku jāuzmācas. Kaķis ir pats par sevi un viņam nepatīk, ka jūs lienat viņam virsū tad, kad viņš negrib. Kad viņš guļ, nevajag viņu celt augšā un likt viņam spēlēties,” norādīja Džonsone.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt