Kādu nākotni Rīgas zoodārzam redz tā ilggadējais direktors. Intervija ar Rolandu Greiziņu

Rīgas Nacionālā zooloģiskā dārza valdes priekšsēdētājs {module id="media" action="itemgallery" itemid="2017-12-404819"} amatā nostrādājis vairāk nekā 20 gadu un jau novembrī savu darbu nolēma pārtraukt, vairs nekandidējot uz nākamo termiņu. Pastaigā no ieejas vārtiem līdz Greiziņa mīļākajai vietai – lauvu voljeram – viņš stāsta par amata atstāšanas iemesliem, kā arī paveikto un iecerēto, bet nepabeigto.

Intervija ar Rīgas zoodārza ilggadējo vadītāju Rolandu Greiziņu Sintija Ambote

  Kā iemeslu aiziet no zooloģiskā dārza direktora amata Greiziņš min vēlmi dot iespēju citiem darīt šo darbu: “Es biju jau nobriedis. Tiešām ir daudz strādāts un daudz darīts, un lieli plāni. Bet domāju – biju nepieklājīgi ilgi. Pietiek. Lai citi pastrādā. Varbūt būs citādākas domas, idejas, labākas noteikti.”

  Dodoties pastaigā pa zoodārzu, Greiziņš iegriežas lauku sētā, kas ir bijusi viņa lolojums šajā darbā. Tā ir arī apmeklētāju viena no iecienītākajām vietām zoodārzā.

  Ejot garām ziloņu kādreizējam laukumam, ilggadējais direktors tomēr cer, ka šie dzīvnieki Rīgas zooloģiskajā dārzā atgriezīsies: “Viņiem ir jābūt šeit!"

  Vienlaikus viņš uzsver, ka darbs ar ziloņiem nav viegls: "Tas ir grūts dzīvnieks. Vajadzīgas lielas iemaņas, lai ar tiem varētu strādāt, kopt. Viņiem vajag kārtīgu pastaigas laukumu, platības, labas iekšējās telpas.”

  Lūkojoties zoodārza nākotnē, Greiziņš saka, ka “jaunajai vadībai būs diezgan interesants darbs priekšā”.

  Viņš norāda uz iesākto darbu pie “Āfrikas savannas” būvniecības. Tāpat pieteikti projekti vides izglītības centra izveidei.

  1 komentārs
  Anonīms lietotājs 6132
  Biju nepieklājīgi ilgi.Kaut politiķi to saprastu!
  Pievienot komentāru
  Komentēt vari ar kādu no saviem sociālajiem profiliem
  Vide un dzīvnieki
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Populārākie
  Interesanti