4. studija

Kāpēc e-talonu iegāde bezkontakta veidā tiek piedāvāta, bet nav iespējama?

4. studija

Ceturtā studija

Kā klājas sunim Arčijam, kura liktenī iesaistījās Latvijas Republikas prokurtūra?

Kā klājas Katlakalnā izglābtajam Arčijam, kura liktenī iesaistījās prokuratūra

Suņa Arčija izglābšanās stāsts no šaurā voljēra, kur dzīvnieks bija ieslodzīts, nonāca līdz pat prokuratūrai. Suni izglāba dzīvnieku aizstāvji, kad ārā valdīja stindzinošs sals. Izrādījās, ka dzīvnieks šādos apstākļos dzīvojis jau ilgstoši. Prokurors prasa suņa saimniekam piemērot 1000 eiro sodu. Bet kā pa šo laiku ir klājies Arčijam?

Arčijs pagaidām dzīvo patversmē "Ulubele", un tiek gaidīts tiesvedības rezultāts.

"No janvāra līdz pat šai dienai Arčijs dzīvo pavisam citu dzīvi. Kaut arī patversmē, bet viņam ir kustību brīvība, viņam ir cilvēki, nodrošinātas pastaigas, kvalitatīvs ēdiens. Nevar salīdzināt šo  patversmes periodu ar tiem četriem mokpilniem gadiem, ko viņš dzīvoja pamestā voljērā. Suns ir radīts kopā būšanai ar cilvēku, tāpēc mēs ļoti ceram uz pozitīvu tiesas lēmumu Arčijam par labu. Un lai mēs beidzot viņu varētu noformēt adopcijai," pastāstīja vadītāja Ilze Džonsone.

Arčiju ziemas spelgonī izglāba Reģionālā pašvaldības policija. Likumsargiem par suni ziņoja cilvēki, kuri bija noraizējušies par dzīvnieku, kurš savos izkārnījumos bez iespējas sasildīties un bez pastaigām vadīja dzīvi šaurā voljērā blakus saimnieku nodegušajai mājai.

"Mūsu pārliecība – ja policija nebūtu rīkojusies atbildīgi un 21. janvāra aukstajā dienā suns nebūtu izņemts, Arčija vairs nebūtu starp dzīvajiem, jo viņa veselības stāvoklis bija kritisks. Viņš bija absolūti apātisks, viņam bija strutojošas ausis, brūces uz kājām, uz galvas. Nākošajā dienā, kad viņu apskatīja veterinārārsts, mēs paņēmām arī asinsanalīzes, un tika konstatēts pēc analīzēm, ka viņam ir ļoti augsta asinsparazītu invāzija, viņam ir ļoti slikti aknu rādītāji un arī mazasinība," pastāstīja Džonsone.

Vēlāk izrādījās, ka policisti Pārtikas un veterinārajam dienestam (PVD) nebija iesnieguši vienu dokumentu, kas legalizētu suņa izņemšanu no īpašuma, un PVD rīkojās atbilstoši likuma burtam, pieļaujot, ka suns, par spīti notikušajam, jāatdod saimniekam. Arčija saimnieks, kurš faktiski dzīvnieku bija spīdzinājis, turot neatbilstošos apstākļos, sajutās kā cietušais un sūdzējās par nozagto suni dažādām institūcijām un medijiem.

"PVD mums atsūtīja ļoti dīvainu atbildi, ka – tā kā policija nav pareizi iesniegusi vienu no izņemšanas dokumentiem, viņi par suni nevar lemt. Un tas mūs pamatīgi izbrīnīja, jo, protams, stāsts ir tikai un vienīgi par suni Arčiju, kā saimnieks pret viņu izturas," norādīja Džonsone.

Par spīti ierosinātajām administratīvajām lietām, suņa saimnieks ar Arčiju varēja turpināt darīt, ko vēlas. Tik absurdas situācijas pieļauj Dzīvnieku aizsardzības likums. Cenšoties pasargāt suni no turpmākas spīdzināšanas, patversme vērsās prokuratūrā un guva atbalstu.

"Šis ir pirmais gadījums, manuprāt, Latvijas vēsturē, kad prokuratūra iesaistās un atceļ PVD paviršos lēmumus dzīvnieku labā. Tas ir precedents, un mēs ļoti ceram uz izmaiņām ne tikai šajā konkrētajā lietā, bet arī uz izmaiņām tuvākajā laikā visos Latvijas normatīvajos aktos, kas skar dzīvnieku labturību un aizsardzību. Lai tie cilvēki, kas uzskata dzīvnieku tikai par mantu, ar ko var darīt, ko grib, lai viņi tiktu saukti pie atbildības," uzsvēra patversmes vadītāja.

Prokuratūra lēma, ka suns ir jākonfiscē un saimniekam ir jāsaņem 1000 eiro sods. Un piektdien, 1. oktobrī, ir tiesas sēde. Patversmē cer, ka tiesa piekritīs prokuratūras lēmumam un suns Arčijs beidzot tiks atbrīvots no saimnieka formālās varas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Svarīgākais šobrīd

Vairāk

Interesanti