Ja mājās, kur jau dzīvo suns, ienāk cits suns, saimniekam jāievēro pēc suņu likumiem.
Vedot suni mājās, jaunajam sunim jāļauj ienākt pirmajam, un tad seko esošais iemītnieks. Tas palīdzēs izvairītos no teritorijas sargāšanas, jo mēdz būt gadījumi, kad esošais suns jaunajam nemaz neļauj ienākt.
Savukārt svarīgākais iekštelpās – atstāt esošā suņa guļvietu, barības trauku, mantas tur, kur tās atradušās līdz šim. Jebkuras pārmaiņas tam var radīt lieku stresu un apjukumu.
Noteikti nedrīkst abu suņu guļvietas un traukus likt blakus. Turklāt jaunā suņa guļvieta nedrīkst traucēt pārvietošanos otram sunim.
“Mēs sadalām teritoriju divās daļās un tad otrajā daļā mēs noliekam jaunā suņa vietiņu un bļodiņas un visu,” stāstīja Ostroga.
“Suņiem ir jāļauj izveidot kontaktu pašiem, nevis mums jāļauj viņiem gulēt blakus. Padomju laikos cilvēkiem lika dzīvot komunālajos dzīvokļos, es domāju, ka neviens nebija priecīgs dzīvot ar svešu cilvēku tik tuvu, tas pats notiek ar mūsu suņiem,” stāstīja Ostroga.
Ja suņi tomēr ir agresīvi noskaņoti, labākais variants ir pagaidu voljērs – sunim būs iespēja redzēt, dzirdēt un just otru, bet neiziet uz tiešu kontaktu.
Savukārt, ja mājās, kur jau ir kaķis, ienāk jauns suns, vienmēr ir jāatceras par sugām, ka suns un kaķis ir ļoti atšķirīgi dzīvnieki un kaķis ir mednieks, bet viņš arī ir medījums.
“Es ieteiktu vairāk tomēr strādāt ar suni, jūs nevarēsiet paskaidrot savam kaķim, kā viņam būtu jāuzvedas ar suņiem,” iesaka Ostroga.
Pirms kontakta ar kaķi, eksperte iesaka kārtīgi izspēlēties ar suni – tā var būt visparastākā bumbiņas mešana un atnešana, kā arī radošas interaktīvas domāšanas spēles.
Zooveikali piedāvā dažādu izmēru un materiālu rotaļlietas, kas sunim garantēs darbošanās vairāku stundu garumā, un dažādas rotaļlietas var izveidot paši. Šādas aktivitātes pazeminās suņa hormonus un nomāks uzbudinājumu, lai, satiekot kaķi, suns būtu mierīgs.
Svarīgi kaķi neturēt rokās, jo kaķis jutīsies droši tikai ar visām četrām uz stabilas virsmas.