Juglas ezera faunu papildina ar 24 500 zandartu mazuļiem

Ceturtdien, 10. augustā, Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta (RD MVD) un Pārtikas drošības, dzīvnieku veselības un vides zinātniskā institūta „BIOR” zivju audzētavas „Tome” speciālisti Juglas ezerā ielaidīs 24 500 zandartu mazuļus (svars 1,1 g), informē domē.

No bioloģiskās daudzveidības un zivju resursu saglabāšanas un atjaunošanas viedokļa Juglas ezeram, kas atrodas Daugavas lejtecē, ir nozīmīga loma. Tas savienojas ar ūdenstilpēm, kur sastopamas vietējo zivju sugas, to mazuļi un pieaugušie īpatņi, kā arī anadromo sugu (dzīvo jūrā, nārstot dodas uz upi vai ezeru) pārstāvji.

Juglas ezerā konstatētas 29 sugu zivis, no kurām saimnieciski nozīmīgākās sugas ir plaudis, līdaka, zandarts, līnis, rauda, asaris, karūsa un sudrabkarūsa.

Šobrīd zivju resursus Juglas ezerā var izmantot tikai makšķernieki, jo no 2007. gada rūpnieciskās zvejas rīku izmantošana ezerā ir pārtraukta. Tā kā Juglas ezers ir caurtekošs un savienots ar vairākām ūdenstilpēm un ūdenstecēm, arī ar Daugavu un Rīgas jūras līci, tad Juglas ezera ekosistēma nodrošina zivju krājumu papildināšanu arī ar to savienotajās ūdenstilpēs, kur rūpnieciskā zveja ir atļauta.

Lai iegādātos zandartu mazuļus, RD MVD startēja Zemkopības ministrijas Zivju fonda rīkotajā konkursā, kurā varēja iesniegt projektus zivju resursu pavairošanai un atražošanai publiskajās ūdenstilpēs un ūdenstilpēs, kurās zvejas tiesības pieder valstij, kā arī citās ūdenstilpēs, kas ir valsts vai pašvaldību īpašumā.

Kopējais projekta budžets ir 4743 eiro, no kuriem Zivju fonda nodrošinātais finansējums sastāda 3 557 eiro jeb 75 %, kas tiks atgūts pēc projekta realizēšanas. Savukārt Rīgas domes līdzfinansējums ir 1186 eiro jeb 25 % no kopējās summas.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Svarīgākais šobrīd

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt