Sadaļas Sadaļas

Joprojām liegts peldēties Daugavas peldvietā «Rumbula»; atsevišķās vietās Jelgavā un Siguldā - neiesaka

Pēc 8. un 9. jūnijā valsts monitoringa ietvaros veiktajām peldvietu ūdens kvalitātes pārbaudēm joprojām ir noteikts aizliegums peldēties Daugavas peldvietā „Rumbula”, kurā konstatēts augsts mikrobioloģiskais piesārņojums, informēja Veselības inspekcijas pārstāve Maira Kalniņa.

Peldvietu ūdens kvalitātes normatīvie robežlielumi  ir pārsniegti arī Lielupes labā krasta peldvietā Jelgavā un Gaujas peldvietā Siguldā, kurās paaugstināta mikrobioloģiskā piesārņojuma dēļ ir ieteikts nepeldēties.

Pārējās oficiālajās peldvietās  ūdens kvalitāte atbilst prasībām, un tajās peldēties ir atļauts.

Inspekcijas speciālisti atgādināja, ka aizliegums peldēties liecina, ka, peldoties šādā ūdenī, pastāv lielāks risks saslimt ar kādu no ādas, gļotādas vai kuņģa-zarnu trakta infekcijas slimībām.

Savukārt ieteikums nepeldēties galvenokārt attiecas uz jutīgām iedzīvotāju grupām - maziem bērniem, vecākiem ļaudīm un ar hroniskām slimībām slimojošiem cilvēkiem,  kuru imūnā sistēma ir novājināta.

Peldvietu ūdens kvalitāte tiek noteikta pēc zarnu nūjiņu (E.coli) un zarnu enterokoku skaita ūdenī. Liels šo baktēriju skaits ūdenī liecina par iespējamu fekālo piesārņojumu, jo minētās baktērijas dzīvo cilvēka un siltasiņu dzīvnieku zarnu traktā. Fekālais piesārņojums var saturēt dažādas patogēnās baktērijas.

Jūnijā peldūdens kvalitāti varētu būt ietekmējušas pēdējo nedēļu spēcīgās lietusgāzes un iespējamā piesārņojuma ieskalošanās no apkārtējās sauszemes teritorijas, kā arī lietus ūdeņu iepludināšana ūdenstilpēs kopā ar neattīrītiem notekūdeņiem.

Papildus oficiālo peldvietu monitoringam šogad vairākas pašvaldības veic peldūdens kvalitātes pārbaudes par saviem līdzekļiem savas teritorijas neoficiālajās peldvietās.

Izvērtējot informāciju par neoficiālajām peldvietām, jāsecina, ka šobrīd visās neoficiālajās peldvietās, par kurām rezultāti ir iesniegti inspekcijā, peldēties ir atļauts. Neoficiālo peldvietu saraksts pieejams inspekcijas tīmekļa vietnē. Tāpat iedzīvotāji ir aicināti iesaistīties peldvietu novērojumos un fiksēt rezultātus anketā.

KONTEKSTS

Veselības inspekcija, sagaidot peldsezonas sākumu, veica pirmās peldvietu ūdens kvalitātes pārbaudes, konstatējot augstu mikrobioloģisko piesārņojumu Daugavas peldvietā „Rumbula”.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Saistītie raksti
Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt