Jelgavas novada dabas parkā «Svētes paliene» līdz 1. jūnijam cilvēkiem uzturēties aizliegts

Lai saudzētu migrējošo putnu barošanās un atpūtas vietas un nodrošinātu netraucētus dzīves apstākļus retām un īpaši aizsargājamām putnu sugām, no 1. marta līdz 1. jūnijam ir noteikts aizliegums cilvēkiem uzturēties dabas parka “Svētes paliene” lieguma zonā Jelgavas novada Valgundes un Līvbērzes pagastos abpus Lielupes upei, informēja Dabas aizsardzības pārvaldes (DAP) pārstāve Aiga Priede.

Svētes palieņu pļavu teritorija pavasaros regulāri mēdz pārplūst, un šeit izveidojas seklas un plašas ūdens lāmas, kas ik gadu kļūs par nozīmīgu migrējošo putnu barošanās vietu.

Te vienkopus lielos baros pulcējas zosis un pīles, tāpat arī kuplā skaitā sastopami gulbji, dzērves un citi migrējošie putni, starp kuriem dažkārt var sastapt arī kādu retākas sugas caurceļotāju.

Caurceļojot un ligzdojot putniem ļoti svarīgs ir miers un atpūta, tāpēc no marta sākuma līdz maija beigām dabas lieguma “Svētes paliene” dabas lieguma teritorijā cilvēku uzturēšanās ir aizliegta.

Informējot par šo aizliegumu, teritorijā ir izvietotas zīmes, taču, par spīti tam, DAP Pierīgas reģionālās administrācijas valsts vides inspektori, apsekojot teritoriju, konstatē, ka uzturēšanās aizliegumi dabas lieguma teritorijā netiek ievēroti.

“Katrā apsekošanas reizē dabas liegumā sastapti vairāk nekā 30 makšķernieki un dabas baudītāji, kuri, neskatoties uz uzturēšanās aizliegumu, šurp bija devušies gan kājām, gan arī velosipēdiem un pat automašīnām, tādējādi būtiski pārkāpjot teritorijas apmeklēšanas noteikumus  un nodarot kaitējumu dabas vērtību aizsardzībai. Pagaidām sastaptajiem pārkāpējiem tika izteikts brīdinājums  [..], taču šādos gadījumos var tikt uzsākts arī administratīvā pārkāpuma process un pārkāpēji var tikt sodīti ar reālu naudas sodu,” stāstīja vecākā valsts vides inspektore Ilze Baugere.

Ņemot vērā ka cauri dabas lieguma teritorijai plūst Lielupe un Svētes upe, šī vienlaikus ir ne vien putniem, bet arī zivīm bagāta vieta, tādēļ arī makšķerniekiem gana vilinoša.

Tomēr svarīgi ir atcerēties, ka Dabas parka "Svētes paliene" individuālie aizsardzības un izmantošanas noteikumi nosaka, ka lieguma zonā cilvēku uzturēšanās no pavasara mēnešos ir aizliegta.

Uzturēšanās ierobežojums ir attiecināms tikai uz dabas lieguma zonas teritoriju un ārpus šīs teritorijas upes ir brīvi pieejamas ikvienam makšķerniekam.

Lai nodrošinātu normatīvo aktu ievērošanu īpaši aizsargājamā dabas teritorijā, Pārvaldes inspektori un pašvaldības darbinieki regulāri apsekos Svētes palienes pļavu teritoriju un pastiprināti uzraudzīs  uzturēšanās aizlieguma ievērošanu.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vairāk

Vairāk

Interesanti

Informējam, ka LSM portālā tiek izmantotas sīkdatnes (angļu val. "cookies"). Turpinot lietot šo portālu, Jūs piekrītat, ka mēs uzkrāsim un izmantosim sīkdatnes Jūsu ierīcē. Uzzināt vairāk

Pieņemt un turpināt