Jelgavas novadā atkal manīts lācis

 Pirmdien, 5.septembrī, Jelgavas novadā, uz Dišupu ceļa Valgundes pusē, manīts lācis, pastāstīja AS "Latvijas Valsts meži" (LVM) meža meistars Mārtiņš Augusts.

"Domāju, ka viņu no meža iztramdīja sēņotāji, jo lācis labā tempā pārskrēja pāri ceļam," pastāstīja Augusts. Viņš kopā ar praktikantu no Ogres tehnikuma, kuram tā bija pirmā prakses diena, braucis ar automašīnu un pēc meža dzīvnieka pamanīšanas auto apturēja, kā arī nofotografēja dzīvnieka pēdas.

LVM darbinieks ir pārliecināts, ka lācis ir tas pats, kas Jelgavas novada teritorijā manīts maija beigās - vientuļš paliels tēviņš -, kurš acīmredzot nav atgriezies savā mītnes vietā Sēlijā.

Vietas, kura lācis manīts abās reizēs, viena no otras atrodas netālu. "Četri pieci kilometri lācim nav nekāds lielais attālums. No viņa nav jābaidās, lācis "nekrīt" virsū. Bīstamākas ir odzes, bet pats bīstamākais dzīvnieks Latvijas mežos ir mežacūka," skaidroja Augusts.

Viņš pieļauj, ka lācis arī pārziemos Jelgavas pusē, jo meža masīvi, arī purvi, ir pietiekami plaši un turpinās Olaines novada teritorijā. Augusts atzīst, ka minētie meži ir arī sēņotāju un ogotāju iecienīti.

Jau vēstīts, ka maija beigās Jelgavas novada Vītoliņos redzēts lācis. Dzīvnieks esot atradies uz Dalbes ceļa netālu no Ozolpils un devies uz Iecavas upes pusi.

Tāpat jau vēstīts, ka Jelgavas novada teritorijā mežā manītais lācis, visdrīzāk, ir tēviņš, kas atnācis no Sēlijas un tur drīz vien arī varētu atgriezties lācenes meklējumos, atzina mežzinātnes institūta "Silava" vadošais pētnieks Jānis Ozoliņš, kura vadībā tiek veikts lāču monitorings.

Kļūda rakstā?

Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

Vide un dzīvnieki
Dzīve & Stils
Jaunākie
Interesanti