Jēkabpils iedzīvotājus satrauc kaķu medības

Jēkabpilī, blīvi apdzīvotā privātmāju rajonā, kāds sadomājis izklaidēties, šaujot kaķus. Martā kāds kaķa saimnieks zaudēja savu mīluli, ko atrada pie kaimiņu dzīvžoga. Sākumā šķita, ka dzīvnieks ir sabraukts, bet tā saimnieks viņam zem ādas atrada lodi. Notikušais radīja šoku nelielās ielas iedzīvotājos, jo vairāk tāpēc, ka incidents bija noticis brīvdienā, kad pa kluso ielu pastaigājas cilvēki un rotaļājas bērni. 

Kādā sestdienā labi kopto, kā sniega pūku balto, tikai gadu veco runčuku Guntis izlaida ārā pastaigāties, bet pustrijos dienā kaimiņiene ienāca ar ziņu, ka laikam ar kaķīti kaut kas neesot kārtībā – pārāk mierīgi viņš gulējis pie dzīvžoga, neliekoties ne zinis par nācējiem. Izrādās, ka šajā ielā tas nebūt nav pirmais šāds gadījums, kad tiek rīkotas kaķu medības. 

„Tracina tā visatļautība par šaudīšanos ar vītņu stobru pilsētā gaišā dienas laikā! Pats esmu mednieks, zinu, ko nozīmē rikošets. Šajā rajonā visapkārt ir mazi bērni. Ar kuru vietu tad cilvēks domā?" sašutumu pauž Guntis.

Tā kā Guntis pats ir mednieks, tad, protams, varēja precīzi noteikt ieroci, no kura raidīts šāviens - mazkalibra šautene ar cietapvalka lodi, ko mednieki uzskata par gana nopietnu darbarīku.

Pirms nepilna gada arī šīs ielas iedzīvotājas Lilijas runcim Brencim tik nopietni sašauta priekšējā ķepa, ka dzīvnieku nācies nopietni ārstēt un tagad viņš vairs neiet iecienītajās kaķu pastaigās, bet lielākoties dzīvi novēro no mājas sliekšņa. „Labi, es saprotu nepatiku, pavasarī mašīnas ir apčurātas, mums kaimiņu kaķis siltumnīcā caurumus ir izplēsis, bet tāpēc jau es neskrienu viņu šaut! Lai taču viņš iet!”

Kaķa saimnieks Guntis: Tādiem medniekiem būtu jāatņem visi ieroči

  Ja tas ir mednieks, kas šādi izrīkojas ar mājdzīvniekiem, tad viņam jāatņem visi ieroči, uzskata Guntis. Taču policijai par notikušo ziņojums nav iesniegts un nu jau pagājis laiks, tāpēc kaut ko pierādīt un atrast šāvēju būtu gandrīz neiespējami.

  Jēkabpils policijas iecirkņa Kārtības policijas nodaļas priekšnieks Rolands Bērziņš norāda, ka jebkāda šaudīšanās un medību rīkošana pilsētas teritorijā ir aizliegta. To nosaka Medību likums un arī Medību noteikumi. Tādēļ viņš acina par līdzīgiem gadījumiem neklusēt, bet ziņot nekavējoties, lai policija varētu veikt nepieciešamās ekspertīzes, kas ļautu atrast šāvēju. Patlaban neko pierādīt nav iespējams. Policija veic ieroču pārbaudes divreiz gadā, bet pārbaudi cilvēka dzīvesvietā – tikai ar tiesas sankciju. Tādējādi iedzīvotājiem pašiem vajadzētu būt aktīvākiem, konstatējot šādus faktus, un tas ir tikai viņu pašu drošības labā, uzsver Rolands Bērziņš.

  Ielas iedzīvotāji patlaban jūtas apdraudēti, jo nezina, kurā brīdī nezināmajam šāvējam atkal var uznākt vēlēšanās šaudīties – tikpat labi nejauša lode var trāpīt arī viņiem.

  Pēc policijas statistikas ieroču īpašnieku kopskaits bijušā Jēkabpils rajona teritorijā ir 1205, no tiem 1110 ir mednieki.

  Kļūda rakstā?

  Iezīmējiet tekstu un spiediet Ctrl+Enter, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Iezīmējiet tekstu un spiediet uz Ziņot par kļūdu pogas, lai nosūtītu labojamo teksta fragmentu redaktoram!

  Saistītie raksti
  Vide un dzīvnieki
  Dzīve & Stils
  Jaunākie
  Interesanti